TAJUPLNÝ SVĚT NA ZÁMKU VE VALTICÍCH

01.06.2018 - 30.09.2018

Kraj akce: Jihomoravský kraj

Místo akce: Valtice

Lektor: Arnošt Vašíček

Organizator: Správa Státního zámku Valtice

V prostorách tzv. Žabího sklepa v parku valtického zámku je od 1. června otevřena nová výstava s názvem TAJUPLNÝ SVĚT. Představuje více než sto padesát záhad z celého světa ale i ty, které máme doslova na dosah ruky.

Najdeme zde pozoruhodná svědectví o nestvůrách z hlubin, chlupatých bratrech Yettim a Bigfootovi, krvežíznivé Chupacabře i nebezpečných červech. Další kapitola předkládá nevysvětlené archeologické objevy. Zkoumá sžíravá tajemství starého Egypta, Mexika, Peru, Indie, Číny, Japonska i Velikonočních ostrova. Biblické záhady jsou zasvěceny hledání archy úmluvy i archy na které Noe se svou rodinou přežil potopu světa.

Tajuplný svět připravil spisovatel Arnošt Vašíček. Originální exponáty z jeho expedic doplňují kvalitní muzejní repliky a na dvě stovky barevných fotografií. Součástí výstavy je i Kino záhad, které po celý den promítá výběr z Vašíčkových dokumentárních filmů: Na lovu příšer, Panoptikum podivností, Mimozemšťané a Tajemství Voynichova rukopisu.

Výstava je zde otevřena od 1.6. do 30.9. 2018 denně od 10.00 do 18.00 hod. Vstupenky je možné koupit přímo na místě, nebo na pokladně zámku Valtice. Cena pro dospělého je 60,- Kč, v nabídce je také možnost kombinované vstupenky za 210,- Kč, která zahrnuje vstup na prohlídku zámku a vstup na výstavu Tajuplný svět.

Aktualizované informace najdete na www.zamek-valtice.cz.