Využijme zatmění měsíce nebo slunce pro vlastní duchovní pokrok

Novoluní a úplňky - při obou můžeme nejsnáze něco pochopit a otevřít se svému nitru. Ještě větší význam však mají nebo mohou mít pro nás zatmění. Ty otevírají cestu k naší mysli a podvědomí.

Využijme zatmění měsíce nebo slunce pro vlastní duchovní pokrok

A tak zatímco na jedné straně může přinášet plnost, projasnění, osvícení a vhled, na druhé straně – pokud zůstáváme vůči němu nevědomí a máme z něj a ze svých temných, nyní osvětlených zákoutí strach – můžeme prožít mnoho zbytečných trápení.

Přináší možnost osvícení a pročištění zejména mysli, které stejně jako tělu poskytuje podmínky pro to, aby se zbavilo starých nánosů – na povrch přichází mnoho věcí do té doby uložených v podvědomí anebo nevědomí. Je možné v tuto dobu prosit o to, aby se vyčistily a prosvětlily co nejvíc anebo na vyčištění nejúspěšněji pracovat. 

 

ÚPLNĚK 9. ČERVENCE 2017 V 6:09 LETNÍHO ČASU – MĚSÍC V KOZOROHU, SLUNCE V RAKU

Tentokrát Slunce zářící skrze Raka osvěcuje Měsíc ve znamení Kozoroha. Slunce v Raku dává Měsíci v Kozorohu svou kvalitu, zabarvení, jako svou přidanou hodnotu „kozorožího“ Měsíce. V tomto období bychom si měli zvlášť dávat pozor na svoje volby týkající se cesty vzhůru. Nakolik mu nás přibližují anebo naopak vzdalují od světla. Jakou povahu má toto světlo – je pravé nebo falešné? Přibližuje nás k naší nesmrtelnosti, tomu, co je trvalé, podstatné, věčné – anebo k tomu, co je povrchní, zdánlivé, nestálé?

Nechť nám tento úplněk přinese odpovědi na všechny naše otázky týkající se naší integrity – anebo slabých míst celistvosti, i jak s nimi nakládat a vyléčit je. Rak, v němž stojí Slunce, nám ve vyléčení našich zranění, z nich pocházejí, může pomoci. Jak dosáhnout vnitřního ticha a schopnosti samoty, která nám umožní stejně dobře radovat se z přátelství a všech blízkých vztahů – ale neuvrhá nás do zoufalství a smutku a pocitu osamělosti, pokud se ocitneme sami – vnitřně integrováni a vědomi si sami sebe. Pro kohokoli, kdo chce růst do svobody a osvobozovat se ze starých pout, tím spíše pro ty, kdo se chtějí stravovat pránicky, přináší tento úplněk možnost podívat se na svoje slabá místa – oblasti, kde nejsme pevní, vnímáme svoje slabosti – a na to, jak tato místa vyléčit a zacelit. A také, zda volání, které slyšíme, je pravé. Je světlo, které následujeme pravé nebo falešné?  Odpovědi najdeme vždy ve svém srdci.

 

ÚPLNĚK 7. SRPNA 2017 V 20:10 LETNÍHO ČASU – MĚSÍC VE VODNÁŘI, SLUNCE VE LVU

 

Tentokrát je úplněk spojený s částečným zatměním Měsíce, viditelného za soumraku. Úplňku dodává svou kvalitu, sílu světlo i Lev. Otevřeme se osvícení, které přináší – může nám přinést – tento úplněk, tentokrát především v oblasti naší svobody. Zboření starých zdí, omezení, která nás duší a ničí, nepotřebných schémat, která nás omezují na cestě a v tom, aby naše duše mohla plně zazářit. Tento úplněk zesiluje i zatmění. Není příliš silné, ale i tak znamená ukončení jednoho a přechod do druhého cyklu, se všemi aspekty, v nichž se Slunce a Měsíc nacházejí. Pro kohokoli, kdo chce růst do svobody a osvobozovat se ze starých pout, tím spíše pro ty, kdo se chtějí stravovat pránicky nebo se jinak významně posunout směrem k pránickému způsobu života a výživy „být sám sebou“, nechat svou duši plně se projevit, zbavit se starých nánosů a překrytí mysli „dekou“ nevědomí, předsudků, ustálených představ, platí dvojnásob.

POLOSTÍNOVÉ ZATMĚNÍ MĚSÍCE 7. srpna 2017

 

Úplněk spojený s částečným zatměním Měsíce, viditelným za soumraku (začátek zatmění je 18:24, maximální fáze 20:20, konec částečného zatmění 21:18, konec polostínové fáze ve 22:51 hodin).

 

Zatmění měsíce nastává při úplňku a může způsobovat něco jako nedostatek soudnosti nebo duchovní opilost, je nebezpečí prosazení nových myšlenek a činů, které vzhledem k nedostatku světla (absenci Luny) mohou být nerealistické až nebezpečné. Dochází k vyplavování tmy z podvědomí a nevědomí a můžeme při něm zahlédnout svá nejhlubší a nejtemnější místa. Může to být velmi úspěšný okamžik konfrontace se sebou samotnými. Čím vědomější, otevřenější a upřímnější položení se s důvěrou do náruče Kosmu a přicházející vlny energie, tím bude naše mysl pročištěnější a práce úspěšná.

 

V dobu zatmění je otevřené velmi zvláštní, specifické informační pole, které se otevírá v okamžik zatmění (nejde o naši mysl, ta by měla být otevřená, ale o informační pole Slunce a Měsíce ). Vztahuje se k Zemi a Vesmíru a životu na Zemi. Při samotném zatmění je důležité být natolik v klidu, nakolik to jde, a šetřit energií, protože ta se v tu chvíli mění, dochází k různým, někdy zásadním změnám. Můžeme požádat o pomoc a o ochranu, vedení a o inspiraci. Můžeme také pracovat s osobní karmou: prosit o spálení zbytků pout a prosvítit spojení s novým světlem, když s vlnou energie nově přichází. Můžeme v tuto dobu hodně získat, ale i také ztratit, pokud se otevíráme naopak (zvráceně, odvracíme se od světla). Jde o dobu předělu, rozdělení a spojení, jeho tématem je změna a přehodnocování. Dochází k uvolňování nahromaděné energie, negativity a všeho destruktivního v nás i kolem nás i v Zemi. Probíhá velká očista. Co zanecháváme v minulosti, od čeho je třeba se odpoutat, a k čemu směřujeme? Co se máme naučit, co je náš cíl? Soustřeďme se na to, abychom se jako nový benben *) vynořili i my z praoceánu chaosu, a nově zazářili na Slunci…

V minulosti, z níž vycházíme, a s úctou a vděčností musíme přijmout vše, co jsme se naučili, jako dary, ale od jejichž neužitečných zátěží se máme odpoutat, abychom mohli jít dál, stojí: „Vylíhnutý motýl. Pravé křídlo je utvořené lépe než levé. Racionalita kultivovaná tak trochu na úkor citového života. Intelektuální maskulinita.“ Kam směřujeme? Co je náš cíl? Co sděluje představa: „Plně zatížený velbloud jde pouští?“ To je téměř naprostá nezávislost na vnějších, zjevně nepřekonatelných podmínkách při plnění úkolu. Hinduistický symbol: „Vášnivost a pronikavost, zrozenec však nebude kráčet po vyšlapaných cestách.“

 „Hledající" a ti, kteří se snaží dovršit úplnou duchovní transformaci postupují po Cestě vedoucí k Zasvěcení se mohou rozvinout. Hinduistický symbol:„Divoký kůň přeskakující překážku. Stupeň svobody.“

 NOVOLUNÍ VE LVU 23. ČERVENCE A 21. SRPNA 2017

V neděli 23. července 2017 v 10:45 hod letního času a v pondělí 21. srpna v 20:30 nastává novoluní, kdy Měsíc i Slunce jsou ve Lvu. 

Pozornost bychom jako vždy i tentokrát měli věnovat všem novým myšlenkám, nápadům a informacím, které nám v tomto období přicházejí. Tentokrát s o to větší pozorností, protože novoluní ve lvu prožijeme v rozmezí jednoho měsíce hned dvakrát, a vzhledem k odlišným konstelacím pokaždé jinak. Při prvním můžeme prožít i silnější konfrontaci v oblastech, které souvisejí s tímto znamením, druhé by mělo být jemnější a pozornější bychom tedy mohli být už k vyšším úrovním kvalit.

www.mistosetkavani.cz

 

 *) ve staroegyptské mytologii prvotní pahorek pevné země, který se při zrození světa vynořil z kosmického praoceánu Nun a na němž vznikl život. Benben i jako posvátný kámen (menhir) nepravidelného kuželového tvaru - zhmotněná podoba stvořitelského slunečního boha

Rrdakčně kráceno

 


Témata: zatmění měsíce Luna luna úplněk novoluní podvědomí

Diskuse ke článku


Další články

Dnešní horoskop

Aktuální číslo

Nejbližší akce

01.06.2018 - 30.06.2018

Česká republika

01.06.2018 - 30.09.2018

Valtice

02.06.2018 - 03.06.2018

Hala TJ Pankrác, Lomnického 1, Praha 4 Nusle

23.06.2018

Kutná Hora

27.07.2018

Praha Pohořelec

Další akce
Nový Fénix - top články měsíce, zvýhodněné předplatné , 12 čísel za cenu 11 a získejte dárek zdarma.