Mantra štěstí

Žijeme ve výjimečné době, která bude jistě našimi dětmi označována jako přelomová. Běh událostí se nápadně zrychluje a orientace v gejzíru dění je stále náročnější.

Mantra štěstí

Svět, který jsme znali, se radi kálně mění. Jako by na nás působi l nějaký obří katalyzátor. Kam se řítíme, to však netušíme. Šťastný život bychom si však rádi udrželi všichni. Co s tím?

HLEDÁ NÍ JISTOT V NEJISTÉ DOBĚ

Co když to, co vnímáme jako realitu běžného dne, není až tak skutečné? Můžeme to nazývat matrix nebo májá, jako jogíni. Májá je klam, vidina, způsobená závojem nevědomosti.

Pídíme se po Pravdě, kterou však nelze poznat, dokud nezmizí kulisy našich iluzí. Iluze jsou jako bažiny, které do své hlubiny lákají zbloudilé poutníky. Iluze si přitom vytváříme jen my sami, falešnými představami ve všech úrovních našeho života.

Na Zemi je 7,5 miliardy lidí a každý má své představy a touhy. Co je pro někoho naprostá samozřejmost, jako třeba pitná voda, dostatek jídla či střecha nad hlavou, pro jiného člověka zůstává nedostižným snem. Miliony lidí v tuto chvíli mají jediné přání – aby jejich děti nemusely žít ve válce, která zrovna probíhá v jejich zemi. I my, kteří jsme se narodili do světa relativního blahobytu, máme často mnoho přání. A když člověk vážně onemocní, najednou má jen jedno jediné – být zase zdravý. Vše je velmi relativní a snadno proměnlivé. Ať již se nacházíme kdekoliv, měli bychom mít ale právo na štěstí.

Celý článek si můžete přečíst v letním dvojčísle Nového Fenixu, které již nyní můžete zakoupit v novinových stáncích a nebo si objednat předplatné, které najdete ZDE.

Autor: Martin Kolár