Astrologická prognóza na červen 2017

Když astrolog při studiu horoskopu narazí na ohnivý Mars ve znamení buď Raka nebo Ryb, lehce se zachmuří. Velice dobře ví, že jde o postavení, které je pro zrozence náročné, a které ho během života často dostane do obtížných situací.

Astrologická prognóza na červen 2017

V důchodu pak na to sice zasloužilý senior vzpomíná jako na něco, co bylo nepříjemné, ale co ho posunulo dál a výš (i když způsobem poněkud nevybíravým), ale ve chvíli, kdy s projevy takovéto planetární energie zápasí, by bylo moc rád někde jinde a hlavně neposunutý.

Letošní červen bude v tomto ohledu rozhodně netuctový. 4. června se totiž dostává do Raka Mars, a vydrží zde až do poslední červencové dekády. Staří mistři říkávali, že Mars v Raku ze všeho nejvíce touží po rodině – a pokud rodinu nemá, celkem bezohledně vstoupí do jiné. Pokud máte v tomto období pocit, že váš kamarád či kamarádka ve svém vztahu trpí, a usoudíte, že ho či ji zachráníte tím, že jí nabídnete ruku, život a zabezpečení, pozor na to. Věci opravdu nemusí být takové, jaké se zdají být, a vy byste mohli svého rozhodnutí mnohokrát litovat. Ztráta dobrého kamaráda, který by vás poslal do háje, by byla za všech nepříjemností, které by vaše rozhodnutí přineslo, tou nejmenší…

To, že se budete chovat moudře v srdečních záležitostech, ještě neznamená, že máte vyhráno. Obzvlášť náročným dnem bude 25. červen, kdy se Mars dostává do kvadratury s Jupiterem. Jde o postavení, které i rozumné lidi zbavuje smyslu pro míru, a nutí je, aby bojovali za něco, co za to vůbec nestojí. Pozor na to!

Situaci naštěstí od 6. června až do konce měsíce vyrovnává Venuše, která prochází svým domovským znamením Býka. V praxi to znamená zklidnění, orientaci na malé i větší životní radosti. S Marsem je Venuše v sextilu, což vytváří atmosféru, kdy i ten nejzavilejší odpůrce jakékoliv manipulace bezbolestně pochopí, že spor na lačný žaludek a v erotické tenzi nic nevyřeší, zatímco popovídání, před nímž proběhne dobrá večeře a oboustranně příjemné milování, zbaví veškeré problémy ostrosti a naléhavosti. Dokonce se může stát, že dva takto „premedikovaní“ lidé budou posléze každý sám přemýšlet, proč se vlastně chtěli hádat, když to řešení přece je tak jednoduché a snadné.

Jak již bylo řečeno, bude letošní červen probíhat v trochu jiném tempu než obvykle. Čest přelétavých, intelektuálně nadaných a všestranně výkonných Blíženců zachraňuje kromě Slunce (které se v Blížencích nachází do 21. června 06.25 SELČ) i jejich vládce Merkur. Ten však znamením svého domicilia proletí rychlostí téměř nadzvukovou, neboť zde pobývá od 7. června 00.16 SELČ do 21. června 11.59. Během těchto dvou týdnů je však v živlovém trigonu s Jupiterem, který je navíc po obrátce do přímého chodu (nastává 9. června v 16.04 SELČ) a je tedy velice silný. Pokud máte pocit, že jste vymysleli něco, co je opravdu dobré, odložte veškerý ostych a představte to světu. Ve chvíli, kdy se dozvíte, že se s vámi počítá na zahraniční služební cestu nebo pracovní pobyt, nehledejte obezličky, jak se z toho dostat, ale neváhejte a jeďte. Zvlášť prozíravě byste se měli chovat kolem 13. června, kdy Merkur s Jupiterem vytváří přesný, neboli exaktní trigon. Po nabídkách, které padnou, musíte sáhnout bez váhání i v případě, kdy patříte k lidem, kteří si pro jistotu všechno dvakrát promyslí a rozhodnou se až po zralém uvážení. Jak již bylo řečeno, Merkur letí kupředu velkou rychlostí, a příležitost, po které nesáhnete hned, se už nikdy nevrátí. Seberte odvahu, poproste Merkura o přízeň a bez obav požádejte buď o štěstí, nebo alespoň o zajímavější život.

Držím palce!

Vaše dr. Jarmila Gričová