ČLOVĚK JE BOHATÝ TÍM, CO DÁVÁ

Rozhovor s paní PhDr. Martu Foučkovou, která letos oslaví své významné kulaté životní jubileum, a o cestě plné naplnění.

ČLOVĚK JE BOHATÝ TÍM, CO DÁVÁ

Pro PhDr. Martu Foučkovou, jejíž jedinečná metoda hlubinné terapie pomohla mnoha lidem, je důležité najít sám sebe, a přitom myslet na druhé, pozitivně přispívat k harmonické atmosféře a žít bezpodmínečnou láskou. Každý, kdo se s ní setkal, se mohl přesvědčit, že to pro ni nejsou jenom slova, ale že takto sama žije a zároveň inspiruje a povzbuzuje druhé. 

Martičko, co tě v poslední době potěšilo či zarmoutilo? 

V nedávné době jsem se setkala s mými  mi velikou radost, jak statečně a se šarmem řeší nelehké životní situace. Těší mě, když vidím, jak lidé se sebou a na sobě pracují, mění svůj život a pomáhají druhým. Těší mě i četby, například kniha Zbigniewa Czendlika s názvem Postel, hospoda, kostel. Oslovila mě, protože tento kněz upřímnou výpovědí přibližuje svůj život a lásku k lidem, o které pečuje. Má smysl pro humor, na nic si nehraje, přeje si jen sloužit lidem. Krásná témata zpracovává i Luboš Šedivý ve své knize Pohádky staré sovy, kterou mi s láskou věnoval. Její příběhy vycházejí z mého rodného kraje Českomoravské vysočiny a jsou plné moudrosti. Nebo kniha
Ostrovy magie od Daniela Dedery, se zpovědí cestovatele, který s nesmírnou odvahou putuje mezi bývalými lidojedy a zjišťuje, že i oni ztrácejí svoje tradice i duchovní rozměr. A jak víš, jelikož probíhá vše ve vojnosti, prožila jsem i smutnou událost, kdy odešla moje dlouholetá přítelkyně Milada Kubíčková. Byla to vzácná, věrná, nesobecká, obětavá žena, s duchovně vyspělou minulostí, s řadou přínosných životů pro lidstvo. Díky ní jsem se i já měla možnost podívat trochu zpět na svoji vlastní minulost. Bude mi chybět, ale přesto vím, že je jí dobře a že jsme vzájemný kontakt neztratily. Láska překračuje hranice a je trvalá. Je to
pro ni odchod do světla, odpočinek, který ji velice přeji.posluchači na přátelském setkání a udělali (..)

Chcete vědět více? Celý text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v březnovém čísle Nového Fénixu, který vychází ve čtvrtek 23. února 2017.

Zde si můžete objednat předplatné časopisu za zvýhodněných podmínek nebo objednat časopis elektronicky v pdf.