CO JE ORBY – ZÁHADNÁ SVĚTELNÁ KOULE NA NOČNÍ OBLOZE

Trávím dovolené v Krkonoších na Benecku a domek, ve kterém bydlím, se nachází na kraji lesa a není osvětlen ani pouličním ani jiným světlem. Ráda fotím z okna noční oblohu, zejména s měsícem v úplňku, případně s mraky.

CO JE ORBY – ZÁHADNÁ SVĚTELNÁ KOULE NA NOČNÍ OBLOZE

Jednou jsem objevila na fotografiích nezvyklou, modrou „skvrnu“. Začala jsem pátrat po jejím původu a dozvěděla jsem se, že se jedná o „orby“. Během dvou let (2015-2016) jsem jich nafotila několik. Během pátrání po tomto jevu jsem se dočetla, že to jsou průsvitné kulovité struktury, jejichž vznik zůstává zatím záhadou. Existují i ezoterická vysvětlení, ve kterých jsou považovány za astrální bytosti, duše, nebo dokonce za mimozemšťany.  Jsou také názory, že se jedná o prachové částice ve vzduchu vyfocené digitálními fotoaparáty s bleskem, ale mé záběry však byly pořízeny bez blesku.

Orby jsou celosvětovou záhadologickou hádankou! Jedná se o málo známý a zatím neprobádaný fenomén, kterým se zabývají i týmy badatelů všude na světě. Je to nějaká forma vyšších energií, seskupených myšlenkami nebo forma jiných bytostí? Je to  energetické pole nějaké bytosti? Záhadným světelným částicím  na fotografiích se  říká „orbs“ , česky „orby“. Vypadají jako částice prachu  nebo kapky vody. Světelné částice-orby prý dokáží vyfotografovat zřejmě jen lidé s rozvinutými parapsychologickými a také mediálními schopnostmi.  (red.)