EKZÉMY A VYRÁŽKY S SEBOU NESOU DUCHOVNÍ PŘÍČINU

Ekzémy, ať jde o vyrážku či atopický ekzém, vyjadřují náš zápas mezi tím, po čem toužíme a co ve skutečnosti prožíváme.

EKZÉMY A VYRÁŽKY S SEBOU NESOU DUCHOVNÍ PŘÍČINU

Text: Jitka Bičíková, foto freepik.com

V partnerství, kdy je dominantní muž a nepřipouští názor ženy, žena „bojuje“ touto formou. Žena jen svěsí hlavu, tiše mlčí a muži pro klid raději na vše přikývne. Trpí na to hlavně sedřené a nepohlazené ženy, které uvnitř pláčou a volají o pomoc a lásku. Mají-li v takovém manželství děti, které to vnímají, dost často na ekzém trpí i děti. Zánět je nesouhlas.

Ekzém vznikne u člověka s horší funkcí jater (tedy unaveného životem) a žlučníku (nespokojeného a nešťastného z toho, co se kolem něho děje) a slinivky břišní (nevěřícího, že se dočká někdy tepla a lásky). Trápí se tím, jak jsou mezilidské vztahy plné zášti, zloby a negativity.

ATOPICKÝ EKZÉM

Hlavní důvodem vzniku atopického ekzému bývá neradostná atmosféra buď doma, ve škole nebo v práci. Člověk se všude cítí jakoby přidušený v nepřátelském prostředí, kde nemůže dýchat a žít s radostí. Takový člověk vede svůj vnitřní zápas, má v sobě citovou rozpolcenost. Nelíbí se mu, co vidí, slyší, v čem žije. Lidé trpící na toto onemocnění často „nechtějí vidět“ problém. I když o něm vědí, zasunou ho hluboko do podvědomí a „dělají“ jakoby nic.

Nenechte si ujít Fénix, nevšední časopis s cennými informacemi a poutavými rozhovory. Inspirujte se a obohaťte svůj život.

Setkala jsem se s velkým počtem „ekzematiček“, které při mém dotazu, co je trápí a jaké mají problémy v rodině, vždy striktně odpověděly, že v podstatě „nic vážného“. Problém nechtěly vidět, slyšet a hlavně vnímat. Raději strčily „hlavu do písku“, jen aby si nemusely problém přiznat, a natož ho ještě bolestivě řešit. Nemoc je pro ně dokonalou alternativou maskování, za kterou se samy skryjí.

Víc informací a odpovědi na dotazy lymfoterapeutce čtěte v čísle 9/2019.