ENERGETICKÁ ZÓNA KLOKOTY

Lidé v krajině odpradávna hledali a nacházeli místa, kde cítili vyzařování zvláštních energií, které pak hrály roli při zakládání hradišť, svatyní či kostelů. Na takových místech lze i dnes regenerovat, dočerpat sílu či útěchu duše.

ENERGETICKÁ ZÓNA KLOKOTY

Klokotský areál patří k těm rozlehlejším. Od Tismenického potoka, kde začíná lipová alej, až ke kapli Panny Marie Klokotské s léčivým pramenem to máme 1,2 km. Po cestě, kterou můžeme z větší části projít pod korunami překrásných lip, mineme dvě kaple, křížovou cestu, poutní kostel se hřbitovem, Pomník obětem 1. světové války a zbytky Přemyslovské tvrze. Na své si zde tedy přijde opravdu každý. Silnou energetickou zónu zde tvoří trojúhelník, jenž je vymezen třemi energetickými body, pódiem u kostela a dvěma kaplemi, sv. Jana Nepomuckého a sv. Antonína. Od pódia ke kapli sv. Antonína a dále dolů k Tismenickému potoku se táhne stará lipová alej, která představuje další samostatný léčebný prostor. Téměř celý prostor trojúhelníku vyplňuje louka a místo je vzdáleno asi sto metrů od meandru řeky Lužnice.
Na straně, která je blíže k řece, tedy ještě působí energie vodního živlu, který zde v meandru dosahuje přibližně něco přes sto metrů na každou stranu od břehu. Tato energetická plocha, která je vymezena ostroúhlým trojúhelníkem, který svým tvarem připomíná šipku, má velký harmonizační potenciál. Levá strana téměř kopíruje ulici „U Klokotského kláštera“, pravá strana již zmíněnou lipovou alej, podle které je také pojmenována ulice „Lipová alej“. Prostřední strana se táhne přes louku od kaple sv. Antonína ke kapli sv. Jana Nepomuckého.

Zaujal vás článek o Klokotech? Celý si jej můžete přečíst v čísle 11/2018.

Text: Jan, foto: pixabay.com