HOROSKOPY NA ČERVEN 2019

HOROSKOPY NA ČERVEN 2019

ASTROLOGIE JE JEDNOU ZE TŘÍ NEJSTARŠÍCH HERMENEUTICKÝCH DISCIPLÍN, K NIMŽ PATŘÍ: ALCHYMIE (TĚLO), MAGIE (DUŠE), MAGIE (DUŠE) A ASTROLOGIE (DUCH). ASTROLOGIE SE ZABÝVÁ ZKOUMÁNÍM SYMBOLICKÝCH SOUVZTAŽNOSTÍ MEZI DĚJI NA OBLOZE A DĚJI ODEHRÁVAJÍCÍMI SE VE VŠECH POZEMSKÝCH ROVINÁCH.

NAHLÉDNĚME DO ZVĚROKRUHU, CO OČEKÁVAT A ČEMU SE NAUČIT V ČERVNCI 2019.

znamení beran
BERAN 20. 3.–20. 4.
Vládce znamení Berana, Mars, bude po celý měsíc v Raku, což tuto aktivní, bojovnou planetu může v jejím působení brzdit přemírou emocí, a to Beranům ubírá na obvyklé soutěživosti a bojovnosti, přestože se budou ze všech sil snažit udržet si obvyklou bojovnost a akceschopnost. Vše se změní kolem červnového úplňku (17. 6.), kdy se mohou dostat do pořádných šarvátek, ať už slovních nebo fyzických, při nichž mohou hodně zranit druhé nebo být jimi zraněni. Nejlepší bude věnovat se koupelím, vodoléčbě a plavání, tam se rozjitřené emoce odplaví.

znamení býk
BÝK 20. 4.–21. 5.
Venuše, vládkyně znamení Býka, bude až do 9. června ve svém vlastním znamení a Uran je tam nyní stálým hostem, což Býky otevře novým a nenadálým prožitkům lásky, budou jiskřit, zamilovávat se, odmilovávat se, létat nahoru i dolů, rozhodně se nebudou nudit. Jmenovitě Býci narození kolem 9. až 13. dubna budou obdařeni velkou silou a vůbec vitalitou. Změnám budou nejvíce podléhat Býci narození kolem 25. až 28. dubna, ti narození počátkem Býka budou již nastalé změny pomalu vstřebávat.

znamení blíženci
BLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.
Blíženci budou postupně během měsíce přecházet od hlavy k srdci. Nejprve je zaplní plno úvah, myšlenek, studií, nápadů a projektů, a poté, s přechodem Merkura (myšlení) do Raka (5. 6.) a posléze po vstupu Venuše do Blíženců (9. 6.), zesílí jejich hledání odpovědí více ve vlastním srdci než v mozku, v přemíře různorodých informací přicházejících z vnějšku. I velmi racionální Blíženci se v té době snadno mohou zamotat do osidel lásky a citových dobrodružství.
znamení rak
RAK 21. 6.–22. 7.
Raci budou mít celý měsíc ve svém znamení Marse, symbol sexu, aktivity, boje. Ale ohnivý Mars se ve vodních znameních topí, voda, pocity, emoční výstřelky ho brzdí, některé věci se nedaří a pak může lehce sáhnout po sklence. Krizové období budou mít kolem 14. června, Kdy bude v Raku konjunkce Dračí Hlavy, Marse a Merkura v opozici na Saturna a Pluta v Kozorohu. Raci ale mohou tohoto postavení Marse s výhodou využít například k vodním sportům, k návštěvě akvaparků, ale především k zamyšlení nad vlastní cestou životem a ke komunikaci a jednání všeho druhu.

znamení lev
LEV 22. 7.–23. 8.
Sluneční paprsky ze znamení Blíženců budou inspirativně zářit na lví zrozence, ti se budou těšit z teplých, rozkvetlých dnů konce jara, budou si slastně nabíjet baterky a hýřit aktivitou a tvůrčími nápady. Nebudou chtít trávit tak krásné dny o samotě, budou hledat partnery a přátele pro sdílení radosti ze života. Až pak vstoupí Slunce do Raka, budou více pečovat o své rodiny a domovy nebo výrazně zapracují na vytvoření nové rodiny, partnerského vztahu nebo přátelského kruhu.

                                                   PŘEDPLAŤTE SI ČASOPIS NOVÝ FÉNIX ZDE.

                                     TVOŘTE SPOLEČNĚ S NÁMI PROSTOR PRO INSPIRACI NA CESTĚ ŽIVOTEM.
znamení panna
PANNA 23. 8.–23. 9.
Doba Slunce v Blížencích může svým bujením krásných květů i plevele poměrně rozhodit Panny toužící po uklizených domovech a strukturovaných zahradách čistých, bez plevelu. Ale silné napěťové konstelace z ostatních proměnlivých znamení (Neptun z Ryb, Jupiter ze Střelce a Slunce a Merkur z Blíženců) mohou vnímavé Panny poučit o tom, že všechno může být i jinak, že to, co považují za plevel, má svou krásu a funkci, může léčit člověka a v synergetické součinnosti spolupracovat s takzvanými kulturními plodinami. Vše tvoří dohromady nekonečně bohatou přírodu.

znamení váhy
VÁHY 23. 9.–23. 10.
Vzdušným Vahám se bude v čase Blíženců velmi líbit, budou mít mnoho příležitostí ke společenským setkáním, ať už půjde o různé abiturientské večírky, oslavy úspěšného zakončení školního roku či semestru či studií. Pro Váhy narozené 12.–17. října bude kritické období mezi 10.–18. červnem, kdy si budou muset dát dobrý pozor na svá rozhodnutí, nezapomenout na svou příslovečnou taktnost a laskavost, ale zároveň se nenechat manipulativně vlákat do nastražených pastí.

znamení štír
ŠTÍR 23. 10.–22. 11.
Štírům se naopak bude velmi líbit zmíněné krizové období 10.–18. června, budou se v oněch dnech cítit „jako ryby ve vodě“, protože všechny výše popsané konstelace, které pro jiná znamení mohou být velmi problematické, budou Štíři s výhodou využívat. Vynikne zejména jejich organizační talent, hravě a úspěšně dokáží například zorganizovat práci pro skupinu lidí tak, aby na ně samotné už žádná práce nezbyla. A všichni budou spokojeni. Jenom ten Uran z opozičního znamení Býka jim může způsobit nenadálé změny, které budou muset ještě dlouho vstřebávat, zvláště pokud se narodili koncem října.
znamení střelec
STŘELEC 22. 11.–21. 12.
Střelcům se v této době bude velmi dobře studovat, zvláště pokud se jim podaří úspěšně propojit logickou mysl (Merkur v Blížencích) a intuicí (Jupiter ve Střelci a Neptun v Rybách). Zvláště silné pro ně bude novoluní v Blížencích (3. 6.) a úplněk (17. 6.), to už ani nebudou vědět, odkud jim přicházejí tak geniální nápady. Červen je pro Střelce obzvláště vhodný pro dovolené a cestování, zvláště do exotických krajin s přátelsky naladěným obyvatelstvem Hvězdné energie přejí Střelcům zajímavá a napínavá dobrodružství.

znamení kozoroh
KOZOROH 21. 12.–21. 1.
Kozorozi zrození koncem prosince mají naději na příznivé změny ve svém životě (Uran působící ze zemského znamení Býka). Bude dobré nebát se a jít do změny, ať už se týká jakékoli životní oblasti. Ovšem pro zrozence 12. 17. ledna může zvláště v období 10.–18. června osud připravit zkoušky jejich pověstné vytrvalosti a houževnatosti. Ale Neptun v harmonii se Saturnem pomůže zmírnit onu saturnskou strohost a přispěje ke zvládnutí obtížnějších chvil. Venuše ze spřáteleného Býka (do 9. 6.) může pomoci Kozorohům k závratným okamžikům milostného štěstí.

znamení vodnář
VODNÁŘ 21. 1.–18. 2.
Vodnáři budou v červnu revoltovat více než obvykle, povzbuzeni harmonickým Sluncem ze znamení vzdušných Blíženců a Uranem z Býka. Každé studium a jiné intelektuální aktivity budou hladce zvládat, protože vědí, že především poznání přispívá k jejich samostatnosti a nezávislosti na strukturách skomírajícího systému. Blíženecká doba podněcuje Vodnáře k samostatné tvořivosti a k technickým vynálezům, jejichž dosah bude moci být oceněn až v bližší či vzdálenější budoucnosti.
znamení ryby
RYBY 18. 2.–20. 3.
Ryby si budou z plna srdce užívat přenádherný červnový čas, splynou s vodním živlem boha Neptuna v nekonečném
tanci a jiskření vodní hladiny. Budou si s vášní s druhými hrát, skrývat se v rákosí a zase se objeví o kousek dál, budou bájit a vymýšlet si příběhy více než jindy, to snová konstelace Neptun v Rybách – Slunce, Merkur, Venuše v Blížencích – Jupiter ve Střelci podpoří Ryby nekonečnou bájeslovnou výmluvností a poetikou. Nechte je snít, nechte je mluvit, nechte je unikat a zase se přibližovat, odmění se vám nekonečnou náklonností a láskou.

Připravila Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka
Ilustrace: fotolia.com

Horoskop byl zveřejněn v ČERVNOVÉM ČÍSLE NOVÉHO FÉNIXE, KDE NAJDETE TAKÉ BOHATOU NUMEROLOGICKOU PROGNÓZU.