HOROSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN

HOROSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN

BERAN 20. 3.–20. 4.

Berani budou mít po celé dva měsíce ve svém znamení vlastního vládce Marse, což je symbol bojů, soutěžení, soupeření, aktivního života. Jejich léto bude naplněné pohybem, sporty, atraktivními cestami, bude se jim dařit vše
do čeho se pustí. Obezřetnější by měli být Berani narození mezi 6. a 13. dubnem, a to obzvláště v srpnu, nejvíce kolem 9. srpna, kdy by si měli dát pozor na oklamání nebo na lidi, kteří se budou snažit připravit je o energii, měli by si lépe hlídat svůj energetický systém. Na počátku srpna by se měli vyhýbat malicherným hádkám, mohly by snadno přerůst do silně nevraživých, bojových střetů.

BÝK 20. 4.–21. 5.

Býkům bude v červenci nejlépe v přírodě, na chaloupkách nebo v lázních, z jejich spokojenosti a přívětivého a láskyplného prožívání letních prosluněných dnů je málokdy něco vytrhne. Když pak vstoupí Slunce do znamení
Lva (22. 7.) a to především v období úplňku (3. 8.), může se změnit jejich situace, náhlý zásah zvenčí může narušit bohorovnou pohodu, budou donuceni k aktivitě, která jim později pomůže k rozvoji, zvláště k otevření jejich srdeční čakry. Se vstupem Slunce do znamení Panny (22. 8.) nastane pro Býky vhodná doba k práci na zvelebování domova i ke zlepšení finanční situace.

BLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.

Blíženci mohou být v době panování city přetékajícího Raka (do 22. 7.) poněkud nesví z emocionálně vypjatých situací ve svém okolí, v nichž se rozumově nedokáží orientovat, ale udělají dobře, když city nebudou řešit a situacemi proběhnou s lehkým šarmem, jak jim bude našeptávat laskavá Venuše (v jejich znamení až do 8. 8.). Venuše bude podporovat jejich tvořivost, vnímavost pro krásu a touhu po naplnění lásky. Nová přátelství a nové zážitky obohatí Blížence o další poznání. I jejich finanční záležitosti se budou uspokojivě rozvíjet. V srpnu se ale jejich vládce Merkur dostane do opozice s Plutem a Jupiterem a oni si budou muset dát větší pozor na to, s kým se stýkají, co říkají a komu důvěřují.

RAK 21. 6.–22. 7.

Raci, zvláště ti narození kolem poloviny července, budou mnohdy vystaveni nutnosti do základu změnit a přetransformovat své názory a přesvědčení pod tíhou nových informací, jimž se jim nepodaří uniknout.
Ti, kteří to zvládnou, budou odměněni poznáním a ozdravěním těla i duše, velmi silný a podnětný bude pro ně úplněk 5. 7. Měli by ho plně vědomě prožít. Až vstoupí Slunce do znamení Lva, 22. 7., může být Rakům trochu těžko u srdce, ale brzy to překonají, zvláště když si uvědomí, že je život jevištěm a jakou roli v něm mají v současné době hrát. Až vstoupí Slunce do Panny (22. 8.), naleznou opět sami sebe a po všech stránkách se jim odlehčí.

LEV 22. 7.–23. 8.

V červenci se mnozí Lvi budou nacházet v roli utěšitelů, ochránců, budou se muset více starat o své rodiny, výlety
a cestování s rodinou. To jim bude přinášet radost. Po vstupu Slunce do znamení Lva (22. 7.) budou Lvi potřebovat více samostatnosti a volnosti a užívat si léta po svém, bez ohledu na blízké bytosti. Zvláště počátkem srpna, a to především pro Lvy, kteří budou mít v této době narozeniny, může prosazení této svobody přivodit konflikty nebo i životní změny. V období od novoluní (19. 8.) dopřejí Lvům planetární energie novou „lví sílu“, klidnou, důstojnou, schopnou ovládat sebe sama i řídit své okolí.

PANNA 23. 8.–23. 9.

Pannám nebudou vadit letní vedra, budou se dobře cítit v pracovním nasazení, opět získají pocit finančních a tudíž
životních jistot, jenom v lásce a ve vztazích mohou být někdy zaskočeny nespolehlivostí partnerů nebo partnerek. Ale Panny narozené kolem poloviny září budou mít k dispozici tolik energie, že zvládnou nejen samy sebe, ale i všechny nesvědomité a nezdárné jedince kolem sebe. Až pak vstoupí Slunce do jejich znamení (22. 8.), nastane pro Panny nejvhodnější doba pro aktivní odpočinek, cestování, sklízení úrody, sportování, péči o zdraví, prostě co kdo chce.

VÁHY 23. 9.–23. 10.

Vahám bude nakloněna Venuše (do 8. 8.), jejich vládkyně. Bude je povzbuzovat k setkávání s přáteli, ke společným
výletům za památkami či krásami přírody. Venuše je bude svádět k lehkému flirtování, k otevřenosti k milostným hrám i aktivnímu vyhledávání perspektivních partnerských vztahů. Černá Luna v opozici ale může do jejich vztahů nenadále hodit drápek nedorozumění, nedůvěry nebo pocitu oklamání. Pro takové situace bude nejlepší využít venušínských energií k tvorbě, do které vloží všechny své černé pocity, do psaní, malování nebo hudby. Terapie uměním je pomůže dostat zpět do harmonie.

ŠTÍR 23. 10.–22. 11.

Intuice Štírů bude velice posílena především v době pobytu Slunce ve znamení Raka a v době Novoluní v Raku (20. 7.). Čistým rozumem a logikou toho mnoho nevyřeší, pokud ale utlumí své ukecané myšlenky, jejich intuitivní vhled jim dokáže odkrýt hlubší příčiny zkoumaného problému. Objevování skrytých věcí pro ně může být v ten čas bolestné. Až vstoupí Slunce do Lva, budou mít Štíři více starostí s lidmi, kteří budou chtít opanovat jejich pole, a může proto docházet k někdy až drsným potyčkám a změnám, zvláště na začátku srpna. Se Sluncem v Panně (od 22. 8.) nabudou Štíři zase plné kontroly a vlády nad svými věcmi.

STŘELEC 22. 11.–21. 12.

Střelci budou moci celé dva měsíce využívat pozitivní sílu Marsu, jinak je v jejich záměrech v době vlády Raka bude brzdit příliš emotivní okolí, slzičky, výčitky. Až přijde ke slovu silná ohnivá Lví energie (22. 7.–22. 8.), půjdou Střelci houževnatě za svým a nedají se obalamutit manipulacemi okolí. Budou si užívat cestování i do vzdálenějších koutů planety. V době novoluní ve Lvu (19. 8.) budou moci rozepnout svá křídla kamkoli je srdce nasměruje, ale se Sluncem v Panně (od 22. 8.) na ně opět dolehnou pracovní starosti nebo různé domácí povinnosti, což je zase brutálně přidrží při zemi.

KOZOROH 21. 12.–21. 1.

Kozorozi se v létě budou potřebovat usoustavnit, integrovat své minulé, často bolestné zkušenosti, nabrat síly a najít nové cesty ke štěstí. Červenec, a zvláště novoluní v Raku (22. 7.), jim ale může připravit další zkoušky a poučení v podobě jedinců, kteří po nich budou vyžadovat hlubší pozornost, pomoc nebo jiné služby. Je na nich, jak se s tím vypořádají. V Kozorohu budou tři silné planety prakticky po celé dva měsíce ve zpětném chodu (retrográdní). Pro zrozence 10.–19. ledna to znamená potřebu silné introspekce, hledání odpovědí ve svém nitru, sledování souvislostí vnitřních posunů na externí dění v okolním světě.

VODNÁŘ 21. 1.–18. 2.

Lednoví Vodnáři si budou v červenci užívat dostatku lásky i volného a svobodného života, pracovní záležitosti i jiné povinnosti je nechají v klidu. Ti, kteří se narodili na přelomu leden/únor, si budou muset svou svobodu vybojovat. Slunce ve Lvu popožene Vodnáře k výrazným společenským aktivitám, budou hodně cestovat, pořádat pikniky a přátelská setkání. Srpnové novoluní (19. 8.) je zastihne mnohdy ve vyhrocených, leč podnětných postojích vůči svému okolí, vše se jim opět zklidní při vstupu Slunce do znamení Panny (22. 8.). Budou s přehledem rozvolňovat své letní výstřelky.

RYBY 18. 2.–20. 3.

V červencových horkých dnech budou ryby vyhledávat svůj oblíbený vodní živel, snad se některým podaří dojet až k mořím, potápět se a pozorovat barevné rybky mezi korály. A pak ulehnout do trávy a snít o svých vzdálených, prchavých láskách nebo jiných dobrodružstvích. Koncem července se jim konečně podaří dát svým snům reálný základ a přetvořit je do skutečných setkání, rozhovorů nebo do kreativní činnosti. Po vstupu Slunce do Panny (22. 8.) se může stát, že se najednou zaleknou svých příliš volných a nevázaných postojů a budou se potřebovat ukrýt někde v …………………………………………….

Nenechte si ujít celý článek v čísle Nový Fénix 7-8/2020

ilustrace: fotolia.com