HOROSKOPY NA DUBEN

HOROSKOPY NA DUBEN

Připravila: Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, ilustrace: fotolia.com

BeranBERAN 20. 3.–20. 4.

Berani se rychle odpíchnou od svých mrazivých bolístek, zavřou za nimi dveře a se sobě vlastním elánem se vydají dobývat nové cíle podněcováni jarním Sluncem ve svém vlastním znamení. Když pak vejde 11. 4. i Merkur, symbol komunikace a myšlení, do jejich znamení, budou vítězit rychlostí blesku svou výřečností a nezdolatelnou argumentací na všech polích. Ale po fyzické stránce mohou být brzděni až blokováni, jejich vládnoucí planeta Mars bude držena zkrátka až do úplňku Saturnem, přísným vychovatelem, který nikomu nedovolí si moc vyskakovat.

BýkBÝK 20. 4.–21. 5.

Býkům konečně zase rozkvete celá zahrádka a budou se moci s pílí sobě vlastní pustit do práce na jejím zušlechťování. Venuše, jejich osobní planeta, vstoupí hned 3. 4. do Blíženců a bude Býkům předkládat nekonečnou paletu tvořivých nápadů, jak zkrášlit bydlení, zahradu i sebe sama. Kolem novoluní v Býku (23. 4.) dostanou Býci velmi silné impulsy ke změnám, osvobození se od přílišných uzemnění a setrvačnosti, a pokud zdolají poslední bariéry šedých povinností, široce se nadechnou a rozběhnou se za splněním svých snů.

BlíženciBLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.

Blíženci budou zcela zaujati rozvíjením nekonečných příběhů, snů, scénářů jak žít, co dělat, jak postupovat, jak duchovně vyrůst, jak žít bez lásky nebo s láskou. Ještě v době úplňku to bude vypadat tak, že se jim především jejich romantické představy naplní nebo že román bude uspokojivě napsán, s ubývajícím měsícem pak budou muset pohledět realitě do tváře a osekat své vysněné tužby. Nicméně, vábivé hry Venuše v Blížencích s Marsem ve Vodnáři vykonají své a partnerské vztahy Blíženců rozkvetou a obohatí se.

RakRAK 21. 6.–22. 7.

Raci mohou měsíc duben začít s pocitem, že je někdo ohrožuje, že se členové rodiny či spolupracovníci postavili proti nim a kují nějaký komplot. Své záležitosti budou mít možnost srovnat teprve až se vstupem Slunce do znamení Býka a jen pokud si uvědomí, že nekompromisní přístup (Jupiter v konjunkci s Plutem v opozičním znamení) jim k ničemu dobrému nebude sloužit. Poslouží jim k tomu sklenka dobrého vína na usmířenou se sebou, se světem nebo lehký rauš vonných dýmů.

LevLEV 22. 7.–23. 8.

Ohniví Lvi si budou lebedit v paprscích jarního Slunce a v harmonických energiích vycházejících ze spřízněného ohnivého znamení Berana a Venuše v Blížencích, ta smyslnice milující rozmanitost, pestrost a proměnu rozproudí krev nejednomu Lvovi či Lvici. Avšak Saturn bude Mars udržovat na uzdě (konjunkce Saturn-Mars v opozičním znamení), lehce mu připomínajíc korektnost a meze, které není radno překračovat. Až pak vstoupí Slunce do Býka, zapálená jiskra buď narazí na nedobytné hranice, nebo zapustí kořeny a bude pozvolna pronikat do celého lvího srdce.

PannaPANNA 23. 8.–23. 9.

První dubnový týden prožijí Panny v lehkém snovém oparu díky konjunkci jejich vládce Merkura s Neptunem, pokud budou na příjmu, mohou zažít spontánní intuitivní vhledy do oblastí, které jsou pro ně většinou za oponou. To se týká především osob narozených kolem 12. září. Když pak přejde Slunce do znamení Býka, budou zase Panny pevně sedět na zemi a počítat své „má dáti – dal“, i když Venuše v Blížencích jim může svou spontánností trochu zamotat hlavu a nechají se chvíli unášet nezodpovědnými křídly lásky.

VáhyVÁHY 23. 9.–23. 10.

Váhy si prožijí měsíc na vzdušných vlnách spolu s Marsem ve Vodnáři a Venuší v Blížencích. Budou se cítit docela volně ve svém živlu, budou trávit čas hledáním a nalézáním harmonie mezi těmito dvěma věčnými soupeři i souputníky. Budou prožívat naplno své vztahy, ale i estetiku a krásu, budou dělat krásné věci, zabývat se uměním a krásou více než kdy jindy. Lidé narození kolem 19. října, pokud se podrobili důkladné očistě duše i těla, budou mít příležitost prožívat absolutní lehkost bytí (konjunkce Pluto-Jupiter v Kozorohu).

ŠtírŠTÍR 23. 10.–22. 11.

Štíři se mohou cítit zaskočeni oslnivým jarním světlem, které bude chtít prozkoumat všechny jejich tajné přihrádky a neúprosně je ozářit ze všech stran a to obzvláště za úplňku (8. 4.). Budou mít tendenci schovávat se, uzavírat se do sebe, chránit si svá tajemství. Po novoluní, na svatého Jiří (24. 4.), budou muset zase ze svých skrýší ven. Po „temné noci Duše“ přijde rozbřesk, osvobození, za konjunkce Slunce s Lunou a Uranem z opozičního znamení Býka. Ti, kterým se podaří projít peklem, budou osvobozeni, naleznou svůj ráj..

StřelecSTŘELEC 22. 11.–21. 12.

Vládce znamení Střelce, Jupiter, je nyní v konjunkci s Plutem, což Střelcům nedovolí jejich obvyklý rozmach, nutí je zaujmout zcela jednoznačný postoj k vlastním záležitostem, nebude jim dovoleno tolerantní, svobodné rozhodování, někdy budou nuceni jednat proti své vlastní vůli. Počátkem měsíce jim bude pomáhat k uvolnění láska, kolem úplňku jim pomůže praktické myšlení, komunikace a pochopení souvislostí. O novoluní ať raději počítají s nějakou manipulací a na konci měsíce jim může otevřít dveře k radosti zase láska.

KozorohKOZOROH 21. 12.–21. 1.

Kozorozi si oddechnou od těžkých nákladů svého vládce Saturna, ten přechází na nějaký čas (až do počátku července) z Kozoroha do Vodnáře. Obzvlášť dobře jim bude po vstupu Slunce do Býka (19. 4.). Podporováni zemským znamením budou moci naplno uplatnit svou spolehlivost, odolnost, pracovitost a cílevědomost, což je osvobodí, uvolní a nabije novou tvůrčí energií a budou moci přistoupit k pozitivním změnám ve svém životě a to především kolem novoluní (23. 4.). Těžší záležitosti k řešení mohou mít jen Kozorozi narození kolem 15. ledna.

VodnářVODNÁŘ 21. 1.–18. 2.

Ve znamení Vodnáře se bude pohybovat celý měsíc planeta Mars, planeta síly a energie a bude Vodnáře podporovat ve všech aktivitách, při sportu, práci i při navazování a pěstování nových vztahů. V harmonii s Venuší, planetou lásky se jim bude dařit vše a to zejména pokud bude Slunce ve znamení Berana. Až vstoupí Slunce do Býka, mohou mnozí cítit jakési zpomalení rytmu nebo naopak popud k rázným změnám ve svém životě. Depresivnější období se může projevit zcela na začátku měsíce, jmenovitě pro Vodnáře narozené kolem 22. ledna.

RybyRYBY 18. 2.–20. 3.

V období Slunce v ohnivém znamení Berana budou Ryby často celé nesvé, oheň s vodou se snáší jen zřídka, jen pokud jsou podmínky připravené k mocnému produchovnění. Jinak se Ryby budou snažit uniknout do svých obvyklých navyklých činností, které je odvádí od příliš bojovné atmosféry nutící k soutěživosti a prosazování vlastního ega. Uklidní se až se vstupem Slunce do Býka, kdy se zase budou moci v klidu věnovat spolupráci a pomoci druhým. Jen starosti s láskou jim nedají spát.