HOROSKOPY NA LISTOPAD

HOROSKOPY NA LISTOPAD

Připravila: Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, ilustrace: fotolia.com

 

znamení beranBERAN 20. 3.–20. 4.
Berani mohou být vystaveni silným útokům svých protivníků a to zejména počátkem listopadu. Budou dokonce v pokušení couvnout a od svých záměrů ustoupit. To by to ale nebyli Berani, aby nakonec nevyvinuli silný protitlak a nepustili se do boje za své vlastní sebeprosazení. Ale aby byli úspěšní, budou muset trochu usměrnit své ego, pochopit a přijmout nároky protistrany tak, aby v závěru bylo nesmyslné mluvit o vítězích a poražených.

znamení býkBÝK 20. 4.–21. 5.
Pokud Býci přijmou některé změny ve svém životě, jejich býčí síla bude nabývat na intenzitě zejména v období kolem úplňku (12. 11.). Nejlépe na tom budou zrozenci kolem 11. května. Úplňková Luna, Slunce a Merkur budou v silně harmonickém postavení vůči Saturnu, Plutu i Neptunu. Jistě neminou příležitost, aby tohoto úplňku (Býk – Štír) využili k získání toho, po čem touží, k naplnění svého snu. Musí ale vyvinout náležité úsilí, samo to nepřiletí, zůstanou jen vzdušné zámky.

znamení blíženciBLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.
Blíženci si budou potřebovat pořádně vyčistit hlavu od svých rozhádaných, chaotických myšlenek. Bude se jim to dařit díky pohybu, běhání a různým fyzickým aktivitám, které usnadní jejich poletujícím myšlenkám volně odplynout a více se soustředit na přítomný okamžik. Až po polovině měsíce a zvláště o novoluní ve Střelci naleznou Blíženci opět smysl a směr pro své mentální aktivity a budou mít příležitost zase něco kloudného vymyslet. To už se jejich planeta Merkur obrátí k přímému chodu, odbrzdí Blížence a požene je vpřed.

znamení rakRAK 21. 6.–22. 7.
Raci budou v období Slunce ve znamení Štíra (do 22. 11.) přetékat emocionálními proudy, budou ještě silněji prožívat své lásky a nelásky, svou vděčnost i pocity ukřivděnosti. Jejich pověstná intuice bude ještě více posílena, budou vidět ještě hlouběji do skrytých motivací lidí, s nimiž budou mít co do činění, nikdo je jen tak nepřelstí. Mnohým bude přicházet tvůrčí inspirace, bylo by škoda ji prakticky nevyužít. Po 20. 11. pak Rakům hodně vzroste odvaha a vůle řešit své záležitosti přímou cestou.

znamení levLEV 22. 7.–23. 8.
V období Slunce ve znamení Štíra (do 22. 11.) budou Lvi nezřídka vystavováni konfliktním silám a nutnosti bojovat s druhými za své vlastní zájmy. Lvi narození koncem července budou muset počítat s tím, že se jejich situace může náhle zvrátit a že přátelé, se kterými v minulosti vypili nejednu sklenku, nečekaně změní své názory a postoje a přestanou si s nimi rozumět. Lvi se mohou dočkat i změny v partnerském životě. Se vstupem planet do Střelce by se pak mělo vše vyjasnit. Venuše ve Střelci bude Lvům přátelsky nakloněná, ráda jim poskytne zajímavá dobrodružství v lásce i ve společnosti.

znamení pannaPANNA 23. 8.–23. 9.
Vládce znamení Panny Merkur se bude celý měsíc pohybovat ve Štíru až do 21. 11. retrográdním (zpětným) pohybem. Panny, při své pověstné potřebě stále něco kritizovat a analyzovat, udělají nejlépe, když se obrátí do sebe, budou zpytovat samy sebe a vytřídí své vlastní chaotické myšlenky. Až vstoupí planety do Střelce a zvláště o novoluní (26. 11.), budou potřebovat jasnou hlavu, aby mohly zvolit správný směr své další cesty. Pak budou mít dost síly k tomu, aby nabídly své vlastní ruce ku pomoci druhým lidem, kteří to budou potřebovat.

znamení váhyVÁHY 23. 9.–23. 10.
Váhy budou mít dostatek chuti a energie na organizování různých společenských sešlostí a oslav. S Marsem ve svém vlastním znamení a Venuší (jejich vládkyní) a Jupiterem ve Střelci se budou těšit z přátelských setkání, návštěv divadel či výstavních síní. I partnerský život přinese do jejich příbytků čerstvý vítr. Jen osoby narozené 8. až 15. října se budou potýkat s pravidly a omezeními především zdravotního nebo zákonného charakteru, což jim může kazit radost ze „společenské lehkosti bytí“.

znamení štírŠTÍR 23. 10.–22. 11.
Celý měsíc bude pod výraznou nadvládou ženských, jinových energií, v nichž jsou Štíři jako doma. Budou ze svých skrýší bedlivě sledovat okolní děje, aby mohli svým nekompromisním způsobem zasáhnout v pravý okamžik. Plni elánu budou strážit a organizovat svůj rodinný kruh nebo i vyšší kruhy. Dle nátury vše zařídí tak, aby na ně žádná práce nezbyla nebo, vědomi si své zodpovědnosti, se zapojí do společné práce, kterou zosnovali.

znamení stťelecSTŘELEC 22. 11.–21. 12.
V době panování Štíra nebude Střelcům obvykle dovolen jejich příslovečný přímý rozlet za vyhlídnutým cílem, vždy je nějaká lavina či skrytá ruka ohne jiným směrem a bude po nich vyžadovat jinou náplň jejich vlastního času, ať už se Střelci při tom brání, jak chtějí. Až přejde Slunce do jejich znamení, zejména o novoluní (26. 11.), Střelci se zase seberou, už sebou nenechají tak manipulovat a půjdou si zase po svých. Střelci narození mezi 15. až 22. prosincem si budou užívat zvláštní přízně svého patrona Jupitera, který rád dopřává hojnost všeho druhu.

znamení kozorohKOZOROH 21. 12.–21. 1.
V době panování Štíra budou Kozorozi povzbuzováni ve své pevnosti a zodpovědnosti, dokáží pracovat často za obtížných podmínek na velice zajímavých projektech vyžadujících metodické postupy, přesnost, trpělivost, vytrvalost a mohou se dopracovat k významným výsledkům. Až pak vstoupí Venuše (26. 11.) do jejich znamení, zmírní jejich strohost a nekompromisnost a navede Kozorohy ke vztahům generujícím citlivý a zlidštěný přístup. Nejeden Kozoroh v této době prožije inspirující milostný vztah.

znamení vodnářVODNÁŘ 21. 1.–18. 2.
Navzdory různým manipulujícím snahám okolí se budou Vodnáři tvrdě snažit uchránit si svou svobodu a nezávislost. Budou hluší a slepí k veškerým pokynům a pravidlům, která se jim bude někdo z okolí snažit vnucovat. Nebude to jednoduché, často budou muset zaburácet jako hrom, zvláště kolem 24. 11., kdy Mars bude v opozici s vodnářským vládcem Uranem. Tehdy si lednoví Vodnáři budou muset dát pozor i na své zdraví a zbytečně se nevystavovat riskantním situacím.

znamení rybyRYBY 18. 2.–20. 3.
Ryby se v období vlády Štíra doslova vydají na lov. Často mohou lovit i v „kalných vodách“, zvláště pokud jim čistá voda nepřinese to, co si tak naléhavě žádají pro život. V této době se dokáží bezpečně pohybovat i na hraně zákona, hodně věcí jim bude procházet a samy budou překvapené, jak jsou šikovné. Jen kolem novoluní (26. 11.) budou jejich aktivity zabrzděny. V tuto dobu se mohou samy ocitnout v sítích, které rafinovaně upředly pro jiné.