HOROSKOPY NA PROSINEC A LEDEN

HOROSKOPY NA PROSINEC A LEDEN

Připravila: Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, ilustrace: fotolia.com

 

znamení beranBERAN 20. 3.–20. 4.
Do znamení Berana vstupuje Chiron, planetka symbolizující „zraněného léčitele“, a ta dá výrazně pocítit Beranům, kde je jejich Achillova pata, slabé a zranitelné místo. Někteří budou o to urputněji předstírat chrabrost a nezranitelnost svými bojovnými až dobyvačnými hrátkami, ale v hloubi duše v tichosti budou zkoumat a léčit své rány. Jejich úsilí jim hodně pomůže zvláště v lednu, až na ně budou ze znamení Kozoroha doléhat silné tlaky nutnosti a omezení, v nichž nebude lehké obstát.

znamení býkBÝK 20. 4.–21. 5.
V prosinci budou mírumilovní Býci občas doháněni svým okolím k různým potyčkám, zvláště v pracovním procesu, budou v tom také často úspěšní. Vůbec nebude chybou ozvat se a vydobýt si lepší pozice. V lednu pak budou silné očistné energie z Kozoroha pomáhat Býkům v regeneraci těla i ducha. Nejlepší, co by mohli udělat, obzvláště kolem lednového úplňku (9. až 13. ledna), je odjet někam do lázní a tam si užívat různé procedury, relaxační procedury, chce to vypnout mozek a jen tiše sledovat dění v sobě.

znamení blíženciBLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.
V předvánočním čase budou Blíženci ve svém živlu. Běhání po obchodech, nákupy dárků, dekorací, knížek. Avšak díky neharmonicky postavenému Neptunu v Rybách budou jejich nákupní i prodejní aktivity dost často chaotické, musejí si dát pozor, aby se jim peníze rychle nerozkutálely neznámo kam. V lednu, díky velké konjunkci planet v Kozorohu, budou postaveni před volbu, zda pokračovat v dosavadním způsobu života, ovšem se všemi důsledky, které má vesmír pro ně přichystané, nebo vzdát se stávajícího a přijmout nové struktury bytí.

znamení rakRAK 21. 6.–22. 7.
Mars, který podporuje Raky v bojovnosti, bude celý prosinec ve Štíru, a tak se budou moci Raci směle postavit na obranu tradiční rodiny proti důsledkům tvrdých zákonů a vyhlášek zasahujících pod stále větším tlakem do rodinného života a výchovy dětí. To se týká především osob narozených 8.–15. července, na které nejvíce dopadá konjunkce Saturn (zákon) – Pluto (moc, nátlak) z protilehlého znamení Kozoroha. V lednu pak Rakům zdánlivě pomohou před hrozícími tlaky jen úhybné manévry, mlžení, útěk.

znamení levLEV 22. 7.–23. 8.
Pro Lvy bude prosinec adventním časem radosti, setkávání s přáteli, světel, jesliček, divadel. Otevřou se jejich ohnivá srdce, otevřou se jejich dlaně nabízející pomocnou ruku těm méně šťastným. V období zimního slunovratu a během Vánoc srdce zajiskří při setkání s dávnou láskou nebo laskavou bytostí. Leden, kdy Mars vstoupí do ohnivého znamení Střelce, budou naplněni elánem k energickému vykročení do Nového roku, budou překypovat nápady, projekty, originální tvořivostí, všechno jim půjde.

znamení pannaPANNA 23. 8.–23. 9.
Panny, při silném obsazení dalších zemských znamení (Kozoroh, Býk), budou oplývat neuvěřitelným množstvím energie pro přípravu Vánoc. Organizování prací všech kolem, nákupy, vaření, pečení, úklid… To vše je bude přímo nabíjet energií. Může se naskytnout určité nebezpečí přehlcení prací, které by mohlo přejít do druhého extrému, do úniků všeho druhu – do nemoci, k televizi, do nekonečného bezcílného bloumání… Proto by měly Panny pamatovat i na odpočinek a dopřát si vždy chvilku nicnedělání, aby se jim pak to nicnedělání nestalo jedinou činností.

znamení váhyVÁHY 23. 9.–23. 10.
Vládnoucí planeta znamení Vah, Venuše, bude až do zimního slunovratu v Kozorohu, ochlazována a manipulována přítomností Saturnu a Pluta, Váhy z ní mohou obtížně vykřesat hřející jiskru lásky či vstřícné náklonnosti. 20. prosince přejde Venuše do vzdušného Vodnáře, osvobodí se, otřepe se a přinese Vahám novou tvůrčí inspiraci a rozlet do vztahů. Po složitém lednovém úplňku vstoupí 13. 1. Venuše do Ryb, a může milým Vahám pořádně zamíchat se srdečními záležitostmi i ke změnám hodnotových referencí.

znamení štírŠTÍR 23. 10.–22. 11.
Štíři, díky přítomnosti Marse a Merkura ve svém znamení, budou v prosinci pořádně fyzicky i mentálně poměrně zdatní, budou o sebe více pečovat třeba v bazénech, saunách, fitkách či tělocvičnách. Někteří budou mít příležitost tvrdě zakročit proti bezpráví a ochránit své blízké i svůj majetek. V lednu budou též přicházet na další zajímavé souvislosti ve svém žití a to je dovede k zamyšlení nad dosavadní životní programy a možnosti jejich proměn. Ve finančních záležitostech se jim bude dařit skvěle, budou jasně předvídat ekonomické trendy.

znamení střelecSTŘELEC 22. 11.–21. 12.
Ve znamení Střelce bude tentokrát docela rušno, planety budou přicházet a odcházet a budou Střelcům přinášet nejrůznější podněty a aktivity. Hned na začátku prosince znamení opouští na 12 let vládce Střelce Jupiter, mnozí budou mít pocit, jakoby je opouštěl ochraňující a obdarovávající otec, ale potom postupně do Střelce vstoupí Merkur, pak Slunce a v lednu Mars, což jsou nové zdroje energie, které jistě šťastně ozáří všechny střelecké aktivity vánočních dnů i lednového cestování za sněhem a za sluncem.

znamení kozorohKOZOROH 21. 12.–21. 1.
Kozorozi si mohou prožít pohádkový adventní čas vrcholící v době Vánoc, zvláště o novoluní 26. 12., které bude obzvlášť silné pro lidi narozené 25. 12. až 30. 12. Mohou jim v té době spontánně přicházet různé vjemy, vhledy, pochopení, zasvěcení. Nejlépe je prožít tuto dobu v klidu nebo v meditacích. Zkouška toho, jak pracovali Kozorozi v prosinci, přijde v lednu, kolem úplňku, ve dnech 9.– 13.prosince, bude to nejsilnější transformační konstelace v Kozorohu: konjunkce Pluto-Saturn-Slunce-Merkur. Každému podle jeho zásluh.

znamení vodnářVODNÁŘ 21. 1.–18. 2.
Vodnářům se vůbec nebude chtít do jakékoli účasti na předvánočním konzumním stresování, jejich revoltující planety Mars i vládce Vodnářů Uran budou v dynamických aspektech vůči jejich znamení. Vánoční Venuše ve Vodnáři je symbolem hledání netradičních svátečních rituálů, osvobozeným od veškerého přejídání a předárkovávání. V čase novoluní (kolem 24. 1. 2020) mnoho Vodnářů zaznamená rázné změny ve svém životě, na nich samých je, aby jim takové změny sloužily k dobru.

znamení rybyRYBY 18. 2.–20. 3.
Mnohé Ryby si s nadšením budou dopřávat předvánoční shon a chaos, i nákupy v přeplněných centrech, mezi prsty jim proteče mnoho peněz, mnohdy ani nepochopí, kam mohly zmizet. Soucítící Rybky nezapomenou v adventním čase pomáhat potřebným a rozdávat almužny. V obtížné době Slunce v Kozorohu budou Ryby omývat a uhlazovat ostré hrany mocenské svévole a proplétat se nastraženými sítěmi ve snaze o ulehčení lidského údělu.