HOROSKOPY NA ŘÍJEN

HOROSKOPY NA ŘÍJEN

Připravila: Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, ilustrace: fotolia.com

 

znamení beran

BERAN 20. 3.–20. 4.
Mars, vládce znamení Berana, bude po celý měsíc v opozičním znamení Vah a může tak mnohé Berany uvádět v nejistotu, zda se vydali správným směrem, zda jejich obvyklé přímočaré až drsné jednání má nějaký smysl. Začátkem měsíce budou mít často pocit, že bojují proti větrným mlýnům a vody života si stejně poplují kam budou chtít. Musejí si ale dát pozor, aby se nechovali ve vztazích jako slon v porcelánu a neudusili již v počátcích to, co mohlo vyrůst a vykvést.

 

znamení býk

BÝK 20. 4.–21. 5.
Venuše, vládce znamení Býka, bude počátkem měsíce v laskavých, vstřícných Vahách, což signalizuje přívětivé a harmonické energie ve vztazích, avšak s přechodem Venuše do Štíra (9. 10.) pocítí Býci jistou sžíravost lásky a kolem Úplňku (13. 10.) s opozicí Venuše s Uranem mnozí Býci zažijí otřesy v milostném životě. Něco odchází, něco přichází, pročistí se vzduch. Teprve koncem měsíce se budou moci na své příběhy střízlivěji podívat a uvážit co dále.

 

znamení blíženci

BLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.
Pro Blížence bude převaha energií ve spřízněných vzdušných Vahách podnětem k horečným aktivitám. Vše, co se jim dříve nedařilo, nemohli začít nebo dokončit, jim půjde hladce a bez námahy. Mars ve vzdušných Vahách jim bude pomáhat. Překypující energie jim nedovolí chvilku spočinutí, budou mít často tendenci rozvinout množství těžko zvladatelných témat, což jim snadno přeroste přes hlavu. Až se vstupem Slunce do znamení Štíra (23. 10.) budou hledat cestu k uvolnění navalených aktivit.

 

znamení rak

RAK 21. 6.–22. 7.
Začátek měsíce nebude pro Raky snadný, čas si bude žádat chladný, rozumový přístup, což přecitlivělým Rakům nepůjde pod kůži. Reakce okolí v nich budou nezřídka vyvolávat výbuchy hněvu a nepřátelství. Se vstupem planet do Štíra se budou pomalu uklidňovat a zlepšovat citový přístup k okolí. Přestanou prskat na vše kolem sebe a projeví se jejich vizionářská duše. Znovu nabudou sebejistotu. Jen lidé narození ve druhé třetině července budou pod vlivem vln nutnosti a omezení.

 

znamení lev

LEV 22. 7.–23. 8.
Lvi se budou počátkem měsíce topit v hojnosti. Hodně lásky, hodně práce, hodně peněz. Ale čas úplňku může být pro mnohé kritický v mnoha směrech. Neměli by se v té době přetěžovat, zbytečně riskovat ani jednat s úřady, spíš by měli relaxovat. Koncem měsíce, především o novoluní, kdy bude Uran v opozici se Sluncem, vládcem Lva, a Lunou, budou mít mnozí Lvi tendence k nepředloženému nebo extravagantnímu jednání, což by je mohlo později mrzet.

 

znamení panna

PANNA 23. 8.–23. 9.
Panny na sobě budou urputně pracovat ve snaze zlepšit pohled na svět i sebe sama. Při svém úsilí ale mohou pominout důležité okolnosti,z opozice na ně bude působit Neptun s Černou Lunou. Bloumání je může dovést až do bludného snění, lehce se nechají odlákat od bohulibých záměrů, zvláště zrozenci kolem 10.—15. září. Po desátém říjnu ale většinou znovu nabudou sebereflexe a sebekontroly a to jim pomůže znovu rozlišovat realitu od bludů.

 

znamení váhy

VÁHY 23. 9.–23. 10.
Znamení Vah bude po celý měsíc silně obsazené, Váhy budou jen jiskřit, zvláště v období Úplňku. Díky přítomnosti Marsu ve svém znamení budou úspěšně sportovat, budou jako draci do všech prací od podzimních sklizní na zahrádkách nebo zlepšování příbytků až po pracovní nasazení. Se vstupem Slunce do Štíra budou mít sklon příliš podléhat okolí, případně sebou nechat manipulovat. Koncem října si budou muset dát pozor, aby se nenechaly rozviklávat zdánlivě nepodstatnými situacemi.

 

znamení štír

ŠTÍR 23. 10.–22. 11.
Do Štíra vstupuje 3. 10. Merkur, 9. 10. Venuše a 23. 10. Slunce, a tak se budou štíří hlubinné zdroje postupně otevírat a podrobovat Štíry zkouškám emocionální stability. Uran bude z protilehlého Býka jiskřit a podněcovat myšlení k originálním projektům a ke kreativitě, erotické vášně se probudí v čase úplňku, bleskem povstanou nové lásky a jiné lásky uhasnou, rozbouří se vlny tvůrčí invence, které pomohou zpracovávat nové citové vlny. Novoluní ve Štíru přinese další změny a podněty v lásce, rodině nebo seberealizaci.

 

znamení střelec

STŘELEC 22. 11.–21. 12.
Střelci se šťastným vládcem Jupiterem ve svém znamení budou prožívat dobrodružné rytířské sny o lásce či úspěchu. Nejblíž k naplnění snů budou o úplňku, který bude rovněž o hledání rovnováhy mezi mužským a ženským principem. Pozor na tendenci k únikům od reality, na alkohol a jiné prostředky uvádějící do rauše zapomnění. Až koncem měsíce unikne Jupiter z nástrah Neptuna a Černé Luny a umožní Střelcům probrat se a prožívat střízlivější dobrodružství.

 

znamení kozoroh

KOZOROH 21. 12.–21. 1.
Zejména počátkem měsíce mohou být Kozorozi zaskočeni útokem na svá práva, čest nebo majetek. Pozor na soudy a jiné instituce, nebudou příliš vstřícné a Kozorozi budou muset bojovat, aby získali, co jim náleží. Doba úplňku nebude též jednoduchá, mohou snadno podlehnout emocionálním tlakům okolí. Teprve koncem měsíce, zvláště v době novoluní, si zase dokáží prosadit své, i když za cenu přílišných výdajů energie, kterou pak budou horkotěžko doplňovat.

 

znamení vodnář

VODNÁŘ 21. 1.–18. 2.
Začátek měsíce bude Vodnářům přát, obohatí je zajímavá setkání s přáteli, zábava i práce bude skvěle naplňovat jejich intelektuální potřeby. Jistě se jim podaří vymyslet něco prospěšného a užitečného. Se vstupem planet do Štíra začnou v komunikaci pociťovat nepohodu, budou tlačeni k aktivitám, které si mnohdy vlastně z duše nepřejí. Až pak v čase novoluní seberou síly a zmohou se na rebelské činy, aby si uhájili svobodu a nezávislost.

 

znamení ryby

RYBY 18. 2.–20. 3.
Vládce znamení Ryb, Neptun, bude po celý měsíc v konjunkci s Černou Lunou, proradnou Lilith, takže Ryby budou unikat různým osidlům a nástrahám, proplouvat úskalími a hledat bezpečná místa. V úplňkovém čase propadnou bezbřehé tvořivosti. Pokud se nechají vést svou zjitřenou intuicí, mohou vzniknout velká, citově hluboká díla dotýkající se duší mnoha lidí. Jejich tvořivost bude jištěna Saturnem, pánem struktury a pevných základů, takže jen tak neulétne, ale bude se moci usadit na zemi a zapustit kořeny.