HOROSKOPY NA ZÁŘÍ

HOROSKOPY NA ZÁŘÍ

Připravila: Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, ilustrace: fotolia.com

 

znamení beran

BERAN 20. 3.–20. 4.

Berani budou počátkem měsíce žít v jakémsi útlumu, do obvyklé aktivity se budou muset nutit, dobře udělají, když aspoň vezmou do ruky rýč nebo kladivo. Beranům vlastní touha za něčím se hnát, soupeřit, bojovat, předhánět druhé bude v průběhu měsíce stoupat, avšak zhruba od poloviny září, když začnou postupně osobní planety přecházet do Vah (pro Berany je to opoziční, protilehlé znamení), budou jejich bojovné snahy rozmělňovány lehkým, chápajícím úsměvem protistrany a vlídným, zdvořilým „až po vás, pane“, což pro ně bude zcela odzbrojující.

 

znamení býk

BÝK 20. 4.–21. 5.

Býci budou vesmírnými energiemi velice posilováni k neutuchající činorodosti, práci všeho druhu ale i k tanci, pohybu, k erotickým a jiným radovánkám. Vždyť ve spřízněných, zemských znameních bude v ten čas sedm až osm planet včetně Marse a Venuše. Začnou se dokonce smiřovat se změnami, které se jim v životě dějí, budou je přijímat a přetvářet ke svému prospěchu, ovšem v rámci možností. V době úplňku v sobě najdou sílu pomáhat slabším, nevyváženým jedincům s jejich obtížemi. V období novoluní si Býci začnou více uvědomovat pocity lásky a touhy po partnerské jednotě.

 

znamení blíženci

BLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.

V čase silných energií zemské Panny se nebudou Blíženci cítit moc dobře, často se budou setkávat s kritičností, tlakem k důkladnosti a k důrazu na každý detail, k lepšímu řádu a pořádku. Bude se jim chtít vzlétnout, někam uniknout, ale zemská Panna je vždy drapne a donutí k systematické práci. Uleví se jim až se vstupem osobních planet do znamení Vah v druhé polovině září. Pak nastanou ta pravá přátelská setkání podle jejich gusta, nekonečná vyprávění, cesty za kulturou a za novým poznáním.

 

znamení rak

RAK 21. 6.–22. 7.

Raci budou po prázdninách jen vzkvétat. Všechny jejich zatoulané ovečky se budou zase vracet domů a domov, který je pro Raky primární oblastí, se zase naplní radostí ze shledání a z pospolitosti. Je to návrat k řádu, ke každodenním zvyklostem, což Raci potřebují pro svou stabilitu a harmonii. V druhé polovině září, až vstoupí Slunce do Vah, budou muset Raci zdolávat disharmonické síly přicházející ze znamení Vah a Kozoroha. Zesílené požadavky od společnosti, přátel, partnerů nebo rodiny budou někdy špatně emocionálně snášet.

 

znamení lev

LEV 22. 7.–23. 8.

Lvi budou po prázdninách stále ještě jiskřit energií v paprscích doznívajícího léta. Příznivý aspekt Jupitera z ohnivého Střelce v nich bude podporovat pocit důležitosti, někdy až nadřazenosti. Červencoví Lvi se budou potýkat se změnami ve svých partnerských vztazích. Až vstoupí Slunce do znamení Vah, nabudou Lvi opět vládu nad sebou samými, dokáží se na svou situaci podívat z jiného úhlu a podaří se jim v sobě zpracovat lekci partnerství, která jim byla udělena.

 

znamení panna

PANNA 23. 8.–23. 9.

Panny budou ve svém vlastním zemském živlu, budou s vervou vše třídit, analyzovat, poučovat, vyučovat, sklízet ovoce, pracovat, vynalézat. Kritický bude pro ně čas úplňku (14. září), kdy bude stát proti čtyřem osobním planetám Luna, Neptun a Černá Luna v Rybách, planetární konstelace vyzývající k únikům z příliš pozemské, praktické, namáhavé existence do snění, bezcílného potulování, k návštěvám skrytých nebo virtuálních světů apod. Panny budou nutně potřebovat přestávku, ventil, pořádně odfouknout páru, jinak je ta jejich nezřízená pracovitost semele.

 

znamení váhy

VÁHY 23. 9.–23. 10.

Váhy se budou po prázdninách cítit tak trochu jako pod přetlakem páry, postrkovány k osudové nutnosti, než si uvědomí, že právě teď mají možnost otevřít se přímé a bezpečné cestě díky harmonické vazbě s Jupiterem. Od poloviny září budou postupně vstupovat osobní planety do jejich znamení, to už se budou vzdušné Váhy zase cítit ve svém živlu a s lehkostí se pustí do společenských vírů, budou citlivě naslouchat druhým lidem, otevírat srdce pro jejich starosti a bolesti a pomáhat třeba vlídným slovem.

 

znamení štír

ŠTÍR 23. 10.–22. 11.

V době vlády znamení Panny bude zesílena schopnost Štírů spojovat lidi a pomáhat jim ve vzájemné soudržnosti. Jejich energie budou harmonicky vyladěny: mezi Pannou, Rybami, Kozorohem a Rakem a bude vytvářeno silné jinové pouto směřující ke vzájemné podpoře i pomoci i k vlastnímu sebeléčení a všestrannému zlepšení zdraví. Jen o úplňku (14. září) si budou muset Šíři dát pozor, aby jejich touha po prokazování dobrodiní nebyla po zásluze potrestána. Se vstupem planet do Vah se budou zvyšovat jangové síly směřující k vyšší aktivitě a prosazování vlastních záměrů.

 

znamení střelec

STŘELEC 22. 11.–21. 12.

Střelcům se v době vlády znamení Panny nebude dařit vše tak brilantně a rychle, jak by si přáli, přestože se bude jejich patron, šťastný Jupiter, nacházet stále uprostřed jejich znamení. Budou se muset prokopávat spoustou zdržujících detailů, analýz a kritik, než se dostanou k jádru svých záměrů. Obzvláště v období úplňku, kolem 14. září, mohou být Střelci dosti zmatení a budou si muset dát pozor, aby nebyli zahnáni do slepých uliček. Až vstoupí planety do znamení Vah (od poloviny září), budou už mít Střelci pro dosažení svých cílů dobrý vítr v zádech.

 

znamení kozoroh

KOZOROH 21. 12.–21. 1.

Až do poloviny září budou Kozorozi vesměs ve výborné kondici, zemská znamení v té době budou hrát přesilovku, jejich energie bude na zenitu a oni, při sobě vlastní ctižádosti a metodičnosti, budou svěže stoupat k vrcholům svého snažení. Jejich karmický a transformační proces bude postupovat progresivněji, a pokud se jim podaří očistit se od všech ničemností, budou mít cestu k vzestupu otevřenou. Až bude Slunce ve znamení Vah, budou Kozorozi prožívat jistou, více či méně symbolickou formu soudu, jejich skutky budou váženy nebo oni sami budou povoláni, aby posuzovali konání druhých.

 

znamení vodnář

VODNÁŘ 21. 1.–18. 2.

Vodnáři si budou celkem v poklidu užívat poslední záchvěvy léta, ještě si dopřejí trochu dovolené, než se pustí do pracovního procesu nebo do studií. Pouze Vodnáři narození v lednu se budou setkávat s většími změnami a otřesy ve vztazích či v rodině. Se vstupem Slunce do vzdušných Vah dostanou zase novou mízu ať už pro milostný život či pro pracovní nebo zábavní aktivity. Přestože se Vodnáři obecně neradi stěhují, když už jednou někde zakotvili, mohou se objevit velice lákavé možnosti změny bydlení.

 

znamení ryby

RYBY 18. 2.–20. 3.

Ryby budou muset v období pobytu Slunce ve znamení Panny řešit praktický život, co teď a co potom. Situace, s nimiž se setkají, budou vyžadovat řád, strukturu a pevnou půdu pod nohama, což pro ně bývá tvrdý oříšek, zvláště o úplňku (14. září), kdy se s nimi může svět zatočit tak, že nebudou vědět, kde mají hlavu a kde nohy. Pokud se jim přesto podaří propojit „ruce Panny a cit Ryby“, dokáží mnoho udělat pro sebe i pro druhé, protože jedině Ryby mají vědomost o tom, že jsme všichni propojeni v jednotě a to, co děláme pro ostatní, děláme i pro sebe a naopak.