Imunita na podzim uvítá podporu

Podzimní čas je období náročnější jak pro naši imunitu, tak i psychiku. Ranní chladna spolu s přibýváním tmy nám někdy umějí dát zabrat. Není tedy vůbec od věci svou imunitu v tento čas, který s sebou přináší vyšší riziko nákazy virovými infekcemi podpořit. Jak na to?

Imunita na podzim uvítá podporu

Co to je imunita?

Imunitní systém je soustavou buněk, které udržují celistvost a unikátnost organismu, rozeznávají škodlivé od neškodného a tak nás chrání. Takto je imunita vnímána i informační medicínou – má zkrátka za úkol střežit nás od všeho špatného včetně našich poškozujících myšlenkových a tělesných pochodů.

Imunita a životní styl

Ano, stejně jako celou řadu pochodů v našem organismu i imunitu ovlivňuje náš životní styl. A to nehovoříme jen o stravování, kvalitě spánku a přirozeném pohybu, ale také o emocích. Například stres je pro imunitu velmi zátěžový, stejně tak jako strach, kterým jsme nyní velmi často „krmeni“ z médií.
Z jídla si hojně dopřávejte kvašené potraviny, jak to dělávaly naše babičky. Obsahují cenná probiotika, která udělají dobře našemu střevnímu mikrobiomu. Právě ve střevech se shromažďují imunitní buňky a také například hormon serotonin, kterému se přezdívá hormon štěstí. Má totiž blahodárný vliv na naši emocionální pohodu.

Rovnováha akce x odpočinek

Na podzim více než kdy jindy je důležité dopřávat si dostatek relaxace. Místo zpomalení, které je pro tento čas příznačné v přírodě se vrháme do akce a doháníme všemožné resty. Myslete na to, že bez rovnováhy trpí i náš organismus. Když přidáme akci, musíme myslet i na odpočinek. Stěžejní je také dostatek spánku. Ten může podpořit pravidelnost – nefunguje vize mnoha lidí, že celý týden spí minimálně a o víkendu to „doženou“.

Pohyb – ideálně venku

Co se nehýbe, to postupně tuhne. Toto pravidlo platí nejen v přírodě, ale i v našich tělech. Dopřejte si procházku, pohyb podporuje oběhový systém, a vyplavují se při něm z těla přirozeně škodlivé látky. Navíc, pokud si dáme procházku venku, výborně si okysličíme mozek a přijdeme na jiné myšlenky. A že je venku sychravo? Tak se prostě pořádně oblečte.
Účinné je také dnes tolik moderní otužování. Ale nebojte, nemusíte hned skákat do rybníku s ledovými krami jako Wim Hof, bohatě bude stačit studená sprcha – nebo její střídání – studená / teplá a zase studená. Opět dojde k prokrvení a také prospějeme pokožce i imunitě.

Vitaminy a doplňky stravy

Podzim je ideální čas na doping v podobě vitaminů – zejména „céčko“ je na obranyschopnost jako stvořené. Najdeme ho hojně třeba v rakytníku, nebo šípcích. Nebojte se sáhnout ani po vhodných doplňcích stravy, ideálně přírodních, které mohou pomoci jak imunitnímu systému, tak i s duševní pohodou.

Náš tip:

Kúra imunita podzim je vyváženou skladbou tří vzájemně se doplňujících přírodních doplňků stravy Joalis (RespiDren® + Imun + Pranon®), působících blahodárně na imunitní a dýchací systém a také na duševní zdraví. V přípravcích Joalis se propojuje síla informací s účinky bylin a díky této synergii je efekt působení přípravků silnější.

https://www.joalis.cz/eshop/hledani/94/filtry/sezonni-balicky/imunita-podzim

  • Joalis RespiDren® s obsahem slézu lesního napomáhá k normální funkci dýchacího systému, hltanu a dýchacích cest.
  • Joalis Imuns vitaminy B6 a B12 přispívá k normální funkci imunitního systému.
  • Joalis Pranon®obsahuje meduňku lékařskou, která přispívá k normální funkci respiračního systému a napomáhá k udržení duševního zdraví.

Joalis imunita podzim

Více na www.joalis.cz.

Linda Maletínská, Jolis