IRISDIAGNOSTIKA, do duše okno

Dozvědět se díky jednoduchému vyšetření, jak upravit svůj jídelníček, pohybový režim a celkový životní styl, zní jako sen. Cesta k němu je však jednodušší, než si možná myslíte. Jmenuje se Irisdiagnostika a je jednou z metod alternativní medicíny.

IRISDIAGNOSTIKA, do duše okno

Irisdiagnostika nebo-li iridologie je založena na faktu, že oko indikuje náš psychický i fyzický stav a zapisuje se do něj mnohé, podle některých odborníků dokonce i o několik generací rodiny zpět. Oči odráží celkový stav těla, oko je totiž propojeno se všemi částmi těla díky reflexním nervovým zakončením, takže se v oku změny v organismu projeví jako změny v duhovce či panence.

VYNIKAJÍCÍ PREVENCE

„Irisdiagnostika neboli určování diagnózy z očních duhovek je založena na rozpoznávání činnosti všech vnitřních orgánů,“ vysvětluje bylinkář Radomir Wojnar. „Podle této metody se dá celkem přesně zjistit, který orgán v těle je v pořádku a hlavně který orgán v těle je nemocný nebo nepracuje tak, jak má. Tím pádem se dá velice rychle zjistit příčina zdravotních problémů pacienta. Například máte-li bolesti v břišní krajině, tak se dá určit, který orgán toto způsobuje. Jestli je to žlučník, slinivka, dvanácterník anebo slepé střevo. Tím pádem pak může být léčba cílena a je pak rychle účinná. Taktéž bolí-li vás v kříži, tak je velice jednoduché a rychlé touto metodou zjistit, jestli bolest pochází od páteře nebo máte-li zánět ledvin. Irisdiagnostikou jde velice rychle zjistit příčiny zdravotních problémů a tím pádem je léčba správně cílena a tím i účinná. Jakou metodou se pak budete léčit, jestli klasicky nebo přírodně bylinkami, je již na vás.“ I když ve své podstatě je to velmi jednoduchá metoda, známá již několik tisíciletí, musíte, pokud máte problémy, vždy zajít k odborníkovi. „Navíc, i když zatím nemáte žádné zásadní problémy, můžete si zajít na irisdiagnostické vyšetření preventivně. Některé nemoci se dají touto metodou zjistit několik měsíců i roků dopředu. Pak můžete dělat cílenou prevenci,“ doporučuje Radomir Wojnar, který souhlasí s tvrzením, že oko je do duše okno. „Již v Bibli u evangelisty Lukáše se píše „Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté, i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné, i tvé tělo je ve tmě“. Nemusíte se však bát. Číst myšlenky a dřívější hříchy touto metodou nejde. Lze jen poznat, jak to zvládáte po psychické a nervové stránce,“ vysvětluje.

JSME TO, CO JÍME

Je jasné, že o zdraví svých očí tak musíme cíleně pečovat – celých 20 procent změn v očích totiž máme jenom ve svých rukou: záleží samozřejmě na životním stylu, životním prostředí, na prodělaných nemocech, na tom, jak se stravujete a pohybujete apod. „Jako ve všem je v prvé řadě zásadní prevence. Tak jak již to bylo mnohokrát napsáno ‚Jsme, co jíme’. I když nejsem zastáncem přísných diet, měli bychom nad jídlem trochu přemýšlet, zajímat se o to, co do svého těla dáme. Když se mne někdo zeptá, co obecně škodí zdraví, odpovídám kouření a pak nadváha,“ říká Radomir Wojnar. Dále škodí rovněž zvýšená prašnost v okolí, nesprávný pitný režim, sluneční záření, dlouhodobé jednostranné namáhaní očí při sledování počítačových monitorů, tabletů anebo mobilů. „Nevadí již tak zásadně televize. Dnes se bez těchto přístrojů neobejdeme. Ale můžeme být rozumní při jejích používání,“ doporučuje bylinkář.

Text: Jana Uhlířová, publicistka
Foto: pixabay.com
Ilustr.: Radomir Wojnar