JAK SE ROZEJÍT SE SVÝM TELEFONEM?

KOLIK ČASU TRÁVÍTE SE SVÝM TELEFONEM? VZBUZUJE VE VÁS POCIT ŠTĚSTÍ? A JE TO SKUTEČNÉ ŠTĚSTÍ NEBO PROMYŠLENÁ STRATEGIE A ZÁVISLOST?

JAK SE ROZEJÍT SE SVÝM TELEFONEM?

Oceňovaná novinářka, koučka a autorka několika knih Catherin Price přichází do Česka s bestsellerem JAK SE ROZEJÍT SE SVÝM TELEFONEM. V knize, která doposud vyšla ve 29 zemích světa, 22 jazycích a získala si pozornost světových médií, odhaluje překvapivé způsoby, kterými telefony požírají náš čas, ovlivňují vztahy, paměť i spánek. Kniha navíc přináší praktický 30denní plán, jak z celého kolotoče vystoupit a vytvořit si se svým smartphonem jiný vztah. Sděkuje: „Nejlepší věci v životě se nedějí na obrazovce. Pokud sečteme hodiny, které každý den strávíme u svého telefonu, tabletu či počítače, možná zůstaneme doslova v šoku.“ Dále v knize také objasňuje, jak telefony ovlivňují naši produktivitu, kreativitu, vztahy, paměť, rozpětí pozornosti i spánek. Samozřejmě, většina času, který u obrazovky strávíme, je užitečná nebo přímo nezbytná. Ale je spousta situací, kdy nás zářící displeje jen odvádějí od skutečně důležitých věcí – od našich blízkých, nebo činnosti, které nám přinášejí smysl a radost. Zná to asi každý. Jen na okamžik se zahledíme do mobilu, a když po půl hodině zvedneme oči, jsme překvapení, kam ten čas zmizel.

“Kniha Jak se rozejít se svým telefonem osvětluje, jak jsou naše telefony a aplikace navrženy tak, aby vytvářely závislost, jak čas strávený na nich poškozuje naši schopnost soustředit se, hlouběji přemýšlet a vytvářet nové vzpomínky. Kniha také nabízí jednoduše aplikovatelná opatření proti těmto nežádoucím účinkům,” říká Pistis Jonathan Zadoff, vydavatel českého překladu.

Cíl? Vztah, v němž se cítíme dobře.

Praktický 30denní plán rozchodu s telefonem obsažený v knize nás nechce telefonu absolutně zbavit. Naopak pomáhá vytvořit si k němu zdravý, dlouhodobý vztah, ve kterém se budeme cítit dobře. Například změnou v nastaveních, aplikacích i v myšlení. Smyslem je převzít zpět kontrolu nad svým časem a svůj život do vlastních rukou. Každý si také nezávisle na knize může vyzkoušet 7denní výzvu, během které odkryje autentické účinky mobilu na svůj život. Po přihlášení bude po dobu 7 dnů dostávat e-mail s návodem, jak si vytvořit v životě rovnováhu mezi žitím a obrazovkou. Kniha je k dostání na stránkách vydavatele Luxdivina.cz a brzy také na pultech knihkupců.

Řekli o knize:

„Abychom mohli žít radostnější život, potřebujeme vsadit některé své staré pocity a zvyky do nového rámce. V životě moderního člověka by se těžko hledalo něco, co si o to říká víc než chytrý telefon. V knize Jak se rozejít se svým telefonem nabízí Price přístupnou a chytrou cestu, jak udělat právě to.“ — Dave Evance, spoluautor Designérem vlastního života.

„Stále samozřejmě používám svůj telefon, ale od té doby, co je můj vztah k němu rozumnější, získal jsem spoustu času na prohloubení vztahů ve své rodině.” — Dan Harris, Good Morning America

Nenechte si ujít Fénix, nevšední časopis s cennými informacemi a poutavými rozhovory. Inspirujte se a obohaťte svůj život.

Foto: pixabay.com

Zdroj: Luxdivina.cz