Jupiter ovlivňuje sexualitu

TO VŠE DÍKY JUPITERU, KTERÝ NYNÍ VSTUPUJE TÉMĚŘ NA CELÝ ROK DO ZNAMENÍ ŠTÍRA

Jupiter ovlivňuje sexualitu

Desátého října tohoto roku, přesně po třinácti měsících pobytu, planeta Jupiter opouští znamení Vah a vstupuje do Štíra. Je to první z letošních významných přestupů, druhý nastává dvacátého prosince, kdy Saturn přichází do svého domovského znamení Kozoroha. Dvě největší tělesa sluneční soustavy svými přesuny zamíchají planetární energií a nás bude zajímat, co od těchto změn můžeme očekávat.
První vstupuje do hry Jupiter, jehož vliv přináší pomoc, podporu, ochranu a růst. Jupiter souvisí se zákonem a jeho prosazením, ale také s poznáním a moudrostí. Období jeho pobytu ve Vahách bylo přínosem pro partnerské vztahy, týmovou spolupráci, společnost a umění. Mohli jsme však zažít i jeho odvrácenou stranu, kterou je povyšování zájmu celku nad práva jedince, manipulace veřejným míněním a demagogie. Mnohé partnerské vztahy v této době prošly zásadní krizí a jiné se rozpadly; některé proto, aby uvolnily cestu novému, zdravějšímu partnerství, další kvůli lehkomyslné potřebě jednoho z partnerů něco si dokázat.
S přechodem do znamení Štíra se jupiterské požehnání obrací do oblastí niternějších a většinou méně zřejmých. Jeho pomoc se až do listopadu příštího roku bude týkat oblasti psychiky a spirituality, stejně tak jako tématu vášně a plodivé síly.

Chcete si přečíst celý článek? Kupujte říjnový Nový Fénix na novinových stáncích a nebo si objednejte předplatné ZDE.

Text: Pavla Baudyšová Jirků, astroložka a terapeutka

Foto: pixabay.com