MARKÉTA VOSTRÁ – STVOŘIT SI SVŮJ SVĚT

Markéta Vostrá – spisovatelka, astroložka, vykladačka Tarotu a terapeutka s více než 25letou praxí v rozhovoru pro časopis Nový Fénix.

MARKÉTA VOSTRÁ – STVOŘIT SI SVŮJ SVĚT

V knihách by se řeklo, že s Markétou Vostrou jsme se setkaly „na místě, kde se psala historie“. A taky že ano. Historie Prahy. Bylo to v domě se symbolickým vyobrazením ve štítě Panny Marie, modrým pláštěm oděné, i s Narozeným, jejichž zlaté korunky září do našich dní. Symbol koně pod výklenkem v dynamice skoku jakoby nám leccos naznačoval. A my právě tak jsme se s Markétou jakoby věšteckým skokem přenesly do nastávajícího roku 2018.

JAK VNÍMÁTE DNEŠNÍ DOBU S MNOŽSTVÍM VŠECH INFORMACÍ A MĚNÍCÍCH SE SKUTEČNOSTÍ?

Současná doba přináší mnoho témat, asi jako každá jiná doba, nicméně to, co je poměrně vystupujícím tématem, je autorita. V dřívějších dobách byly určujícími jistotami autorita duchovní a autorita světská. Dnešní doba raného Vodnářského věku předpokládá vnitřní osvobození do té míry, že si lidé začínají žít autorství vlastního života. Jsou si autoritou sami sobě, což předznamenává nutnost být i sám sobě vysoce morální autoritou. Nyní se zdá, že je čas chaosu. Osvícené autority chybí, a zdá se, že všichni hovoří do všeho. Množství informací, které je nutno denně zpracovat, je oproti množství, které musel zpracovat náš předek před sto lety, enormně narostlé, bezbřehé. Je tedy nutné filtrovat, nezanášet svoji mysl nepodstatným. Snažit se vnímat, posuzovat, co pravda je. Co je objektivní a co subjektivní pravda. Tarotový archetyp Císaře je tím, koho by měl každý postupně objevit sám v sobě.

ARCHETYP CÍSAŘ JE ARCHETYPEM SOUČASNOSTI A DNEŠNÍ DOBY?

Archetypy jsou zastoupeny v každém z nás. Archetyp Císaře nám, pokud s ním budeme nějakým způsobem pracovat, může pomoci, rozklíčovat to, co je pro nás a náš vývoj podstatné. Pomůže stabilizovat naše vnitřní prostředí, což se pak projeví i v určité dynamické stabilizaci naší životní cesty. Nyní se nacházíme v období, kdy vyspělost technologií, které používáme a jsme na nich závislí, zcela přerostla naši morální vyspělost. Musíme si ujasnit a uvědomit, kdo komu vlastně slouží. Vytrácí se lidství a členové domácnosti, rodiny, jsou schopni posílat si zprávy a přitom spolu být v jedné místnosti. Otázkou tedy je, do jaké míry toto ovlivní podstatné hodnoty, jako je láska, laskavost, sdílení se s druhými, vzájemná péče.

ČEKAJÍ NÁS ZIMNÍ SVÁTKY A BLÍŽÍ SE ZÁVĚR ROKU. V TOMTO OBDOBÍ VĚTŠINOU VŠE HODNOTÍME, PLÁNUJEME, RÁDI BYCHOM ZNALI SVÉ VÝHLEDY DO BUDOUCNA. JAK TO VIDÍTE VY? JAKOU NAVIGACI BYSTE NÁM DOPORUČILA?

Rok 2018, který je již na dohled, bude rozhodně zajímavým. 21. 12. tohoto roku se bude významně proměňovat energie. Saturn, kterého můžeme zvát Pánem karmy či Božími mlýny, tedy toho, který dohlíží na to, aby za každou naší vnitřní či vnější „akcí“ následovala příslušná „reakce“, bude přecházet po skoro třech letech ze znamení Střelce do znamení Kozoroha. Co tato změna vyvolá konkrétně? …..

Celý rozhovor s Markétou Vostrou si můžete přečíst v Novém Fénixe 12-01/2018. Předplatné objednávejte ZDE.

Rozhovor vedla: Daniela Fuxová, foto: Zdeněk Sokol

Markéta Vostrá 13. 6. 1966:
Spisovatelka, astroložka, vykladačka Tarotu, a terapeutka s více než 25letou praxí. Používá vlastní metodu kombinování Tarotu a astrologie. Na svém kontě má doposud šest knih tematicky zaměřenýchna oblast působení, seriál „Ilustrovaná astrologie na pokračování“, který vytváří společně s Marií Brožovou (Obhajoba pastelky). Publikuje v různých časopisech, věnuje se též přednáškové činnosti, pořádání seminářů i vlastní Tarotové škole. Markéta je také šéfredaktorkou ezoterického časopisu. Žije v Praze.
www.marketa-tarot.cz