MUDR. FREJ DOPORUČUJE: STRAVOU LZE LÉČIT NEMOCI

Přečtěte si rozhovor s MUDr. Davidem Frejem – propagátorem zásad protizánětlivé stravy, detoxu a s tím i úzce související dlouhověkosti.

MUDR. FREJ DOPORUČUJE: STRAVOU LZE LÉČIT NEMOCI

CENTRU FUNKČNÍ A PŘÍRODNÍ MEDICÍNY MUDR. DAVIDA FREJE VE SPOLEČNOSTI PRO HOLISTICKOU PÉČI O ZDRAVÍ „ECCE VITA“ JSME SE VNOŘILI DO PROBLEMATIKY PŘÍRODNÍ MEDICÍNY. PRÁVĚ S NÍ MÁ DOKTOR FREJ JIŽ VÍCE NEŽ DVACETILETOU ZKUŠENOST. DLOUHODOBÉ STUDIUM MODERNÍCH VĚDECKÝCH POZNATKŮ, BOHATÁ PRAXE A STUDIJNÍ POBYTY V ZAHRANIČÍ JEJ PŘIVEDLY KE KOMPLEXNÍMU PŘÍSTUPU V PÉČI O ZDRAVÍ.

K jakému konkrétně?
V současné konzumní společnosti se stále zvyšuje kaloricky bohatá, ale na některé živiny, zejména zdravé tuky a antioxidanty chudá strava s tendencí ke dlouhodobému, často neviditelnému zánětu. Ten probíhá často nepozorovaně, a to reakcí našeho těla a imunitního systému na vnější podněty prostředí, na toxiny a škodliviny ve stravě, vodě a ovzduší. Spouští se biologický proces, který má vést k tomu, abychom zůstali zdraví, ale pokud ona ochranná zánětlivá reakce přejde do chronického stavu, stává se zánět v našem těle skrytým zabijákem.

Proč přímo zabijákem?
Protože zánět je spjatý s civilizačními nemocemi, jako jsou alergie, kardiovaskulární a autoimunitní choroby, cukrovka, obezita a nádorová onemocnění.

PŘEDPLAŤTE SI ČASOPIS NOVÝ FÉNIX ZDE.

TVOŘTE SPOLEČNĚ S NÁMI PROSTOR PRO INSPIRACI NA CESTĚ ŽIVOTEM.

Jak se tomu lze vyhnout?
Pokud vynecháme některé složky stravy, na něž tělo reaguje citlivě nebo přímo alergicky, netrvá dlouho a zánět se eliminuje a začneme se cítit lépe. Změnou stravovacích návyků dochází k léčení zánětu. Svým klientům doporučuji nutričně vyvážené recepty protizánětlivé kuchyně s cílem vyléčit či snížit riziko chronických nemocí. Ale pozor: strava je jen z hlavních principů proti zánětu, stejně důležitá je práce s psychikou a emocemi, podpora detoxikace v těle, zdravý pohyb a spánek.

Jak vypadá systém zaměřený proti zánětu?
Komplexní systém zaměřený na civilizační nemoci, který je založený v první řadě na holistické medicíně, a zaměřený na chronické záněty jako jeden z hlavních faktorů chronických a civilizačních nemocí, praktikuji již od roku 2014. Svůj systém doplňuji rovněž o chronomedicínu (biologické rytmy, podle kterých upravuji režim), používám i mnohé vyzkoušené byliny a přípravky. Důležité je rovněž mé zaměření na detoxikaci organismu spojenou s regenerací, spolu s některými dalšími principy z jiných oborů alternativní medicíny.

ZAUJAL VÁS ROZHOVOR S MUDR. DAVIDEM FREJEM? PŘEČTĚTE SI JEJ CELÝ V ÚNOROVÉM VYDÁNÍ NOVÉHO FÉNIXE (2/2019).

Text: Redakce Nový Fénix
Foto: archiv MUDr. Davida Freje