NÁPOJ LÁSKY: NOVÝ SERIÁL O MAGICKÝCH BYLINÁCH

Poznejte bylinky, o kterých se příliš nemluví a jejichž léčivé schopnosti nám zůstávají skryty. Upozorňovat na jejich blahodárnost se nehodí farmaceutickému průmyslu, který uměle vyrobí a draze prodá to, co nám živá příroda poskytla zdarma.

NÁPOJ LÁSKY: NOVÝ SERIÁL O MAGICKÝCH BYLINÁCH

Pastala rozprostřená, jinak též známá jako Damiána, je přírodní bylinný lék, který můžeme směle zařadit mezi léčiva třetího tisíciletí. Jde o malý keř obsypaný žlutými kvítky, které vůní připomínají heřmánek. Odvar připravený z této magické byliny má mírně nasládlou chuť a afrodiziakální účinky. V divoké přírodě se Damiána vyskytuje v tropických a subtropických oblastech Afriky a Ameriky.

VĚDĚLI JSTE, ŽE…
• Jejím afrodiziakálním účinkům se klaněli už staří Mayové.
• Čaj z lístků Damiány dodnes popíjejí indiáni z jižní a střední Ameriky.
• Do Evropy se bylina dostala v 17. století díky španělskému misionáři Jesúsovi Mariovi de Salvatierrovi.

Účinky

Damiána má stimulační, antidepresivní, mírně euforizující a afrodiziakální účinky. Ženám je doporučováno pít nápoj hodinu před sexuálním stykem, aby zvýšily svou sexuální citlivost a snáze dosáhly orgasmu. Damiána přispívá k hormonální rovnováze a tlumí neduhy spojené s pohlavními orgány, menstruačními, těhotenskými neduhy a výkyvy nálad v období menopauzy. Zároveň, díky svému působení na lepší prokrvení pánevní oblasti, zvyšuje plodnost a používá se k léčbě frigidity. Díky svým euforizujícím účinkům léčí deprese a úzkosti. Kromě toho obsahuje arbutin, látku, která působí jako přírodní dezinfekce ledvin a močových cest.

Text a ilustrace: Klára P.

ZAJÍMÁ VÁS, JAK DAMIÁNU UŽÍVAT, PŘIPRAVOVAT, PĚSTOVAT NEBO JAK S NÍ DOKONCE ČAROVAT? PŘEČTĚTE SI CELÝ ČLÁNEK O TÉTO MAGICKÉ BYLINCE V DUBNOVÉM ČÍSLE NOVÉHO FÉNIXE.

Nenechte si ujít Fénix, nevšední časopis s cennými informacemi a poutavými rozhovory. Inspirujte se a obohaťte svůj život.