Největší Energetické Zóny v Česku

Energetická místa, nebo také silová či posvátná, jsou místa v krajině, ve kterých ze země prýští velmi silná energie, místa ve kterých se akumuluje energie dopadající z vesmíru nebo kombinace obojího.

Největší Energetické Zóny v Česku

Energie dopadající z vesmíru rozlišujeme dvojího druhu, a to energie dopadající ze středu naší galaxie mléčné dráhy a energie z galaxie Andromedy, které k nám začaly proudit v posledních letech.

ENERGETICKÁ ZÓNA STARÁ KOUŘIM

(Více o Staré Kouřimi v NOVÉM FÉNIXU 01/2017)

Významným místem, které dosud uniká pozornosti širší veřejnosti, je doslova „meditační areál“ hradiště Stará Kouřim. Tato energetická zóna, která se začíná mocně aktivovat, se nachází v prostoru jednoho z nejrozlehlejších nejstarších opevněných míst na území České republiky. Tento areál o velikost 44 ha byl kdysi významným kulturním, obchodním, duchovním a politickým centrem, a to až do doby Přemyslovců. Zajímavé také je, že těsně vedle této zóny se nachází astronomický střed Evropy. Areál se nachází před městem po pravém břehu říčky Výrovky a prochází jím naučná stezka Stará Kouřim. Kousek dál na opačném břehu se nalézá skanzen Kouřim, který v současných letech prochází významným rozšiřováním a po svém dokončení se stane jedním z největších skanzenů ve střední Evropě. |…|

PODROBNÝ POPIS ENERGETICKÝCH ZÓN: STARÁ KOUŘIM, LOMEC, BÍLÉ KAMENY A SV. JAN POD SKALOU NAJDETE V LETNÍM SPECIÁLU NOVÉHO FÉNIXE 7-8/2020.

BÍLÉ KAMENY

(více o Bílých kamenech v NOVÉM FÉNIXU Č. 10/2017)

Fascinující přírodní útvar Bílé kameny, někdy též nazývaný „Sloní kameny“, je východní branou do Lužických hor, jež se nachází na jejich nejvýchodnějším cípu přibližně na půl cesty mezi Chrastavou a Jablonným v Podještědí. Jedná se o malé skalní město, ležící na okraji lesa, tvořené bílými pískovcovými bloky, které jsou rozděleny třemi širokými puklinami. Jako neobvyklá ukázka zvětrávání křídových pískovců jsou od roku 1964 chráněnou přírodní památkou. |…|

Text a foto: Jan Betko

Nenechte si ujít celý článek v čísle Nový Fénix 7-8/2020