O ženě a Ženě

O ženě a Ženě

Tento článek píšu ze svého středu. Jsem úplně normální a obyčejná žena, žijící docela normální a obyčejný život. Nesdílím žádné církevní ani náboženské přesvědčení, nemám žádnou plastiku, mám dítě, sem tam si dám i víno a občas nadávám, protože to jediné mi v ten moment pomůže. Mám za sebou, dá se říci, téměř vše, co s sebou život přináší.

Vyrostla jsem v komunismu a následně cestovala. Postavila jsem spoustu businessu v porevoluční době a namočila jsem se do všeho, co s sebou to neopakovatelné období neslo. Díky tomu jsem se takřka pohřbila zaživa a pak v roce 2002 znovu zrodila. Od té doby tvořím „tak trochu jinak”, podkládám to právě svými vlastními zkušenosti. Dlouho jsem přemýšlela, jak postavit tento vzkaz, aniž bych využívala silných slov, jako je Bůh, ale pak jsem si vzpomněla, že věřím všem čtenářům. A když by někoho toto slovo tolik iritovalo, může si ho zaměnit za vesmír, anděly nebo jakoukoliv jinou sílu, které věří. Je dnes tolik možností a v tom je jedna z výhod dnešní doby.
Takže milé čtenářky, milí čtenáři, jdeme na to.

Znáte to? Řešit neřešitelné; na vše stačím sama a ještě jsem na to pyšná; zabrat a ještě víc zabrat; překonat se; vydržet; život je těžký a za vše musím bojovat; na nikoho se nemůžeš spolehnout; a mnoho dalších výroků. Sama jsem taková přesvědčení měla, dnes je slýchám na kurzech a terapiích a nakonec jsem připsala tento projev typický pro ženu, kterou jsem nazvala „Česká Amazonka” (aktivní odkaz- http://foodoflove.cz/eshop/ eva-kavkova/32-zena-ktera-touzila-byt-silna-aneb-syndrom-ceske-amazonky.html ). Kolektivní vědomí naší ženy zde v Čechách se konečně probouzí a je již mnoho takových, které předávají podobné poselství jako já. Avšak je stále mnoho žen, které doposud neuvěřily, anebo zapochybovaly na cestě uvěřit…

Celý článek najdete v květnovém vydání časopisu Nový Fénix. Objednávejte ZDE.

Text: Eva Kavková, foto: fotolia.com