OCTAVIO RETTIG UZDRAVUJE ŽABÍM JEDEM

Ceremoniální užívání žabího jedu a jeho účinky na tělo i duši přibližuje dokument s názvem Bufo Alvarius – The Underground Secret.

OCTAVIO RETTIG UZDRAVUJE ŽABÍM JEDEM

Mexický neošaman a lékař Dr. Octavio Rettig a žába Bufo Alvarius, produkující nejsilnější známé přírodní psychedelikum na světě, se znají už dvanáct let. Nejdříve ropucha ze sonorské pouště pomohla v boji s drogovou závislostí jemu samotnému, poté pod jeho vedením řadě dalších stejně postižených pacientů a dnes je její jed stále populárnějším nástrojem k cestám za hranice vědomí lidí po celém světě. Za průkopníkem novodobých žabích ceremonií se do Jižní Ameriky vydala také skupina českých dobrovolníků, která odtud kromě vlastních fascinujících zážitků přivezla natočený materiál pro nevšední film.
Nyní, o rok později, začíná strhující celovečerní dokument „Bufo Alvarius – The Underground Secret“ dobývat svět a Octavio Rettig se v rámci jeho propagace objeví jako jeden z hlavních hostů na festivalu Evolution.

Jak byste popsal zkušenost s Bufo Alvarius?

Kompletní rozpuštění ega. Jako kdybyste posadili svoje ego do rakety, ono se během pár sekund katapultovalo do nekonečna a rozložilo do milionů pixelů světla, lásky a jejích vibrací. Tato zkušenost vám umožní pochopit, že jste něco většího než pouhé já, pocítit nekonečnou lásku, ale také se postavit tváří v tvář svým největším strachům. Má hluboký léčivý efekt.

Jaká je vaše role průvodce během takové ceremonie?

Pracuji s různými žábami, s různými koncentracemi látky, s různými lidmi i na různých sezeních. Díky svým zkušenostem Díky svým zkušenostem s medicínou ale dokážu vždy odhadnout ideální dávkování, a to především na základě interakce s daným člověkem i s ohledem na záměr, s nímž do této zkušenosti jde. Celou dobu také vím, co se s mým pacientem děje. O schématech procesu mám dobré povědomí, během něj čtu pozorně energii, ruce i dech…

 

Chcete vědět více? Celý text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v čísle 03/2018.

Zde si můžete objednat předplatné časopisu za zvýhodněných podmínek nebo objednat časopis  v elektronické verzi.

 

Rozhovor připravila: Ivana Cesnek Marcinova, foto: archiv Octavia Rettiga, neošamana a lékaře,
a archiv Filipa Záruby, režiséra filmu „Bufo Alvarius – The Underground Secret“, www.bufoalvarius.com