ROZHOVOR S MARIÍ VILÁNKOVOU: INFORMAČNÍ MEDICÍNA VÁM ZMĚNÍ ŽIVOT

„Informace“, v minulosti ne tak často užívané slovo, dnes však hýbe světem. A bude hýbat i námi. Právě o nově objevených informačních souvislostech, o revoluční možnosti léčby člověka, jsme s vizionářkou celostní informatiky a autorkou knihy Léčba Informací, s Marií Vilánkovou, rozvinuly diskusi.

ROZHOVOR S MARIÍ VILÁNKOVOU: INFORMAČNÍ MEDICÍNA VÁM ZMĚNÍ ŽIVOT

Jak jste se dostala k oboru budoucnosti, k oboru informační medicíny?
Vystudovala jsem matematicko-fyzikální fakultu, obor informatika. Již na studiích jsem o informatiku pocítila silný zájem. Shodou okolností jsme se na přelomu let 99/2000 seznámili s p. doktorem Jonášem a spoluutvářeli jsme společnost Joalis, která vyrábí a distribuuje přírodní informační preparáty pro řízenou detoxikaci organismu od konkrétních toxinů podle Metody CIC. Odpovídala jsem za technické zázemí, za přípravy programu pro diagnostiku toxinů pro naše terapeuty a výrobní program preparátů. Později jsem začala i přednášet, zejména našim terapeutům, kteří preparáty používali. Protože jsem ve znamení Panny a mám postavený Merkur s Marsem v konjunkci v Panně a jsem opravdu analyticko-logický člověk, který, než něco přijme, to musí pochopit, předávala jsem přednáškami veškeré informace o alternativních způsobech léčby. Já stále přemýšlím, jak co funguje a proč to funguje. Zároveň jsou mými koníčky matematika a fyzika. Čtu vědecké informace. To vše si pak v hlavě celé skládám.

Cítila jsem už dlouho tlak z vesmíru, který mi říkal: „Dělej, je nejvyšší čas tu knížku napsat.“

Působíte nejen jako lektorka a propagátorka detoxikace a zdravého životního stylu, zároveň publikujete v časopisech a bulletinech. Právě nedávno vám vyšla kniha Léčba informací. Co vás podnítilo ji napsat?
Před 2,5 lety se mi narodila dcera Viktorka. To, že se mi narodí právě dcera Viktorka, se mi zdálo už řadu let před tím. Věděla jsem, že to pro mě bude jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě, ale nevěděla jsem proč. A když jí byl přibližně jeden rok, tak jsem pocítila silnou a nutkavou potřebu napsat tu knihu. Deset let jsem přednášela, jak působí informační medicína, jak funguje detoxikace, jak lidský organismus pracuje na bázi informací. A najednou se objevil ten správný čas a prostor. Pracovala jsem na knize již více než rok, když právě vloni na jaře nás velmi zasáhl pořad Infiltrace – který byl veden negativně a manipulativně proti nám a proti alternativní medicíně. Pokoušela jsem se dostat do médií a snažila se to vyvrátit, ale marně. Proto jsem vložila čas a síly do dokončení knihy.

PŘEDPLAŤTE SI ČASOPIS NOVÝ FÉNIX ZDE.

K ROČNÍMU PŘEDPLATNÉMU MAGNETKA MANDALY HOJNOST ZDARMA!

Vaše kniha je obsáhlá, plná objevných souvztažností a zákonitostí působení informací na organismy. Z jakých zdrojů jste čerpala a co vám bylo inspirací?
Čerpala jsem hlavně ze sebe. Bydlím na Šumavě, prakticky na samotě, na nádherném místě. Chodím tam hodně ven a všechny věci mě vždycky napadnou v přírodě. Většina myšlenek je mých originálních. Dělá mi velkou radost, když mi už řada erudovaných lidí potvrdila, že myšlenky v knize jsou správné. Knížku jsem se snažila napsat co nejjednodušeji, aby jí porozuměli i lidé bez lékařského či vědeckého vzdělání. Je v ní kladený důraz na to, aby si lidé uvědomili, že prvotní je informace a člověk není nic jiného než shluk informací, a to i když se na to podíváme z pohledu tradiční fyziky.

Text: Daniela Fuxová
Foto: z archivu Marie Viálnkové

ZAUJAL VÁS ROZHOVOR S MARIÍ VIÁLNKOVOU A RÁDI BYSTE SE O INFORMAČNÍ MEDICÍNĚ DOZVĚDĚLI VÍCE? PŘEČTĚTE SI JEJ CELÝ V BŘEZNOVÉM ČÍSLE NOVÉHO FÉNIXE 3/2019.