ŠIFRA NAŠÍ CIVILIZACE – ROZHOVOR S GREGGEM BRADENEM

Gregg Braden je americký, mezinárodně proslulý vizionář a respektovaný průkopník propojení vědy, duchovna a osobního lidského potenciálu.

ŠIFRA NAŠÍ CIVILIZACE – ROZHOVOR S GREGGEM BRADENEM

Text: Petra Martínková a Mirami Media

Začal jste svou kariéru jako vědec a poté jste pracoval jako řešitel problémů ve velkých nadnárodních korporacích. Co vás přivedlo ke spiritualitě?

Věda i spiritualita se snaží popsat vztahy – náš vztah k Zemi, náš vztah k vesmíru, náš vztah k času, náš vztah k jiným lidem a náš vztah k našemu vlastnímu tělu. Moje zkušenost je taková, že věda a spiritualita jsou jedno a to samé – dva různé jazyky, které se snaží popsat a pochopit stejnou realitu. Z tohoto důvodu jsem nikdy nerozděloval vědu a spiritualitu. Již od útlého věku jsem vždy viděl svět z vědecké perspektivy, která nám dává hluboký vhled do našich duchovních zážitků.

Často se říká, že stres může být příčinou číslo jedna nebo dokonce jedinou příčinou některých civilizačních chorob. Jaký je na to váš názor?

Existuje mnoho druhů stresu. Některých jsme si vědomi a jiných nikoliv. Emoční stres například z práce, dopravy a vztahů lze v našich životech lehce rozpoznat. Chemický stres ze znečištěné vody, špatné stravy, drog či prostředí nemusí být vždy tak zřejmý.

Kdy jste se začal zajímat o magnetické pole planety?

Když jsem ještě pracoval v různých korporacích jako geolog v sedmdesátých letech, byl jsem na vlastní oči svědkem toho, že magnetická pole Země procházejí historicky významnými posuny. Moje otázka v té době byla jednoduchá: „Co pro nás, lidi na Zemi, znamenají magnetické posuny Země? Co znamenají pro buňky našich těl?“ To vedlo k celoživotnímu výzkumu napříč biologií, geologií a dalšími vědami, abych mohl zodpovědět všechny otázky, které jsem měl. Vztah mezi magnetickým polem naší planety a našimi těly ovlivňuje náš život mnoha způsoby, od sociálních nepokojů až po osobní vztahy.

→ Celý rozhovor najdete ve vydání 2/2020.

Přijíždíte v tomto roce poprvé do České republiky. Přesně 18.dubna 2020 proběhne v Praze celodenní seminář, který uvádí a moderuje Jaroslav Dušek. Na co se mohou účastníci těšit, jaké témata představíte na setkání v Praze?

V Praze se budu věnovat hlavně nejnovějším informacím, jejichž základ jsem nastínil v knize „Human by Design“ (Co je člověk – vyd. Eugenika). Budu se věnovat tématům, které denně ovlivňují naše životy. Například oblasti léčení, harmonizace našeho srdce a mozku, ale i způsobům jak zvládat stres, možnostem lidského potenciálu, obnově DNA, temtům překódování buněčných vzpomínek, které nás tolik ovlivňují a nedovolují nám žít plnohodnotný život. Moc se na vás do Prahy těším.