SNATAM KAUR – HUDBA PRO DUŠI

Nebeské tóny hlasu Snatam Kaur jakoby se linuly z jiných dimenzí a je jedno, jestli se jedná o koncert nebo skupinovou meditaci.

SNATAM KAUR – HUDBA PRO DUŠI

Text a foto: Eva Césarová a SacredChants.cz

 

SNATAM KAUR

je americká zpěvačka původem z Oregonu, mírová aktivistka a autorka vychovaná v tradici jógy
Sikh a Kundalini. Její síla spočívá ve schopnosti předávat tradiční Sikh zpěvy z Indie ve formě, která
je libozvučná i modernímu uchu náročného člověka 21. století, a přitom neztrácí schopnost v hloubce
pohladit posluchačovu duši.

Její album Beloved (Milovaný) bylo nominováno na cenu Grammy nejlepší album New Age v 61. Cenách Grammy, na jejímž vyhlášení měla Snatam čest vystoupit.

DĚTSTVÍ OBKLOPENÉ SPIRITUÁLNÍ PRAXÍ

Krátce po narození Snatam Kaur se její rodiče rozhodli zasvětit svůj život spirituální tradici Sikh. Snatam tedy vyrůstala v prostředí, kde se pravidelně věnoval čas spirituální praxi. Snatam v rozhovoru pro Still Harbor zmiňuje, že rodiče se obecně zdráhají zahrnout své dítě do své spirituální praxe.

PŮVODNÍ SVĚTLO

Její nová kniha Original Light (Původní světlo); Morning Practice of Kundalini Yoga (Ranní praxe Kundalini jógy) je soucitný a podpůrný průvodce pro vytváření osobní každodenní duchovní praxe. Snatam učí, že pokud začneme zpívat mantry pravidelně, naše tělo si do buněk zapíše poselství, které nesou.

Francouzský filozof, jezuita Teilhard de Chardin, prohlásil ve svém slavném citátu: „Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zkušenosti. Jsme duchovní bytosti prožívající lidskou zkušenost.“ Ať už je to tak či onak, máte jedinečnou příležitost podpořit a pozdvihnout duchovní aspekt svého bytí. A to asi není nikdy na škodu, nemyslíte?