SŮL NAD ZLATO ANEB SKUTEČNÉ HODNOTY NAD PENÍZE

Pohádky – milují je malí i velcí. Jsou darem od našich předků a předávají se ústně i písemně po celá staletí. V pohádkách je moudrost, poučení a také návod na řešení různých situací. Začtěte se do vánoční pohádky od Nového Fénixe, a nejen vánoční…

SŮL NAD ZLATO ANEB SKUTEČNÉ HODNOTY NAD PENÍZE

Dostali jsme se do situace, kdy král – velké dítě – má moc, ale zdravého rozumu málo. A tak může kázat i takové nesmysly, jako že není třeba soli, která představuje skutečnou hodnotu a je nezbytná pro život. A i bez peněz, zlata a šperků se dá velice dobře žít. Stačí si vzpomenout na krize, kdy si člověk za peníze chleba nekoupil. Hodnota peněz je uměle daná, smyšlená, zkrátka umělá. Skutečné hodnoty jsou láska, zdraví, pracovitost, pokora k životu, radost a dary přírody. Právě dary přírody a naše tvořivá a smysluplná práce nám dávají možnost se napít, najíst, ošatit a poskytnout materiál na vytvoření domova.

V pohádce je jasně patrné, že člověk se zdravým rozumem, který se vzepře hlouposti, může pomoci ostatním lidem a poskytnout jim to, co opravdu potřebují a také, že laskavost a nezištné konání k sobě přitahuje dary, které pomohou napravit vzniklé škody.

Je na nás, které hodnoty si vybereme pro nás a naše děti, zda ty skutečné, které jsou pro život, anebo ty zdánlivé, které jsou proti životu. Naše volba ovlivňuje, zdali chceme být hračkou toho, kdo určuje hodnotu peněz. Naše vlast nám zatím poskytovala vše, co bylo potřeba, abychom žili šťastně, v hojnosti a dostatku, a proto bychom o ni měli pečovat. Vlastí cítím obě nyní samostatné republiky, protože po rodičích jsem Čechoslovák. Každý z nás má na to velmi silný nástroj, a tím je Láska. Lásku má každý z nás, ať chudý či bohatý, malý nebo velký. A myslím, že bychom měli tento silný nástroj – Lásku – již začít vědomě používat v každodenním životě, a také zejména v našem myšlení. O síle kolektivního myšlení a energetických otiscích v informačních polích jsou vědecky doložené studie a duchovně založení lidé o tom vědí již od pradávna.

Advent a vánoční čas je dobou rozjímání a zvědomování si lidských hodnot. Navrhuji, aby každý člověk každý den ve 21.00 hod. v Čechách a na Slovensku myslel na naši vlast s láskou. Aby si v lásce představoval naši budoucnost, kde máme krásnou přírodu, zdravé lesy, zahrady, kvetoucí sady, studánky s křišťálovou vodou, spokojené rodiny, šťastné děti, lidi, kteří tvoří opravdové hodnoty, které vydrží po mnoho generací. Těmto představám a vizualizacím můžeme poslat nádherné a radostné pocity přímo ze svého srdce, ať už je to vděčnost, světlo, teplo nebo láska, vše je v pořádku.
Udělejme si z toho rituál, podobný jako je dívání se na zprávy či Večerníček. Každý z nás může přispět k lepší vizi naší budoucnosti v naší vlasti. A jedná se jen o pár minut našeho času. Myslím, že si to naše vlast a my zasloužíme. Já začínám již dnes.

Text zaslal Michal Ondrej
Foto: pixabay.com

Nenechte si ujít Fénix, nevšední časopis s cennými informacemi a poutavými rozhovory. Inspirujte se a obohaťte svůj život.