TIPY NA CESTOVÁNÍ (VELKÝ LETNÍ SPECIÁL s J. Zelenkovou, J. Vojáčkem, A. Baudyšem, V. Poltikovičem a dalšími)

Sestavili jsme pro vás tipy na výlet na nejmagičtější místa. Na pomoc jsme přitom pozvali inspirativní osobnosti, kterým jsme položili otázky na toto téma. Jejich odpovědi vám exkluzivně přinášíme.

TIPY NA CESTOVÁNÍ (VELKÝ LETNÍ SPECIÁL s J. Zelenkovou, J. Vojáčkem, A. Baudyšem, V. Poltikovičem a dalšími)

1. Jaké magické/záhadné/léčivé/energeticky vydatné/místo vás v životě zaujalo?

2. Se kterým místem máte spojen silný zážitek z dětství či jinou silnou emoci, nebo které místo je pro vás výjimečné např. svou historií nebo čímkoliv jiným?

JITKA ZELENKOVÁ, zpěvačka

1. Na tohle já jsem docela citlivá, možná až přecitlivělá. Jednou jsem v pokoji na hotelu musela uprostřed
noci přesouvat postel, protože jsem cítila, že je ve špatné zóně. Podle pocitu si vybírám třeba i místo v restauraci. Jsou jen tři místa, kde můžete pozorovat takové hvězdné nebe, jedno z nich je Jizerka.
2. Z dětství je to rozhodně Rakovník, kde jsem vyrůstala u babičky a dědečka. Třeba tamní Tyršovo koupaliště, kam jsem jako malá chodila bruslit. S babičkou jsem se taky vydávala do polí a ona mě učila znát kytičky. To jsou krásné vzpomínky. |…|

JAN VOJÁČEK, lékař celostní medicíny

1. Cítil jsem velmi zvláštní pocity a vibrace v obci Žítkov v chalupě poslední žítkovské bohyně Irmy Gabrhelové, kterou proslavila stejnojmenná kniha. Bylo to elektrizující.
2. Mé dětství je trochu zahaleno v mlze. Tím na mě nyní nevyskakuje obraz místa se silným prožitkem.
Odpovím jinak. |…|

Více tipů na výlety od dalších osobností, kterými jsou:
TOMÁŠ GAVLAS
PAVEL KOZÁK
JUDr. JITKA LENKOVÁ
VLASTIMIL BRŮČEK
KAREL FUNK
a
VILIAM POLTIKOVIČ
najdete ve velkém letním dvojčísle Nový Fénix 7-8/2020, od 25. 6. na stáncích.

ANTONÍN BAUDYŠ, astrolog, lektor a kouč

1. Neobávám se, že by otištění této informace v Novém Fénixu vyvolalo davové návštěvy oněch míst, proto se vám s nimi svěřím. Ale v úctě k oněm místům zacházejte prosím i s těmito informacemi diskrétně. V Praze jsou to obecně všechna návrší. Při troše navnímání si uvědomíte jejich kultickou povahu a propojení s keltskými obřady. Jsem obecně vnímavý vůči kopcům a jejich síle.
2. Poměrně obyčejné, jako většiny z nás, jak se říká, Husákových dětí. Sídliště Bohnice, Katovická ulice. Ale ten výhled! Malé dítě u obrovského okna v devátém patře hledělo každý den na celé severní Čechy s Českým středohořím, Říp a Trosky stále před očima. Obrovská modrá obloha, v zimě světle šedá. Za dobrého počasí pohled na Krušné hory v dáli. |…|

JAN KROČA, průvodce po léčivých místech a posvátné architektuře

1. Za nejsilnější místa u nás považuji sopečné kopce Zebín a Vyskeř v Českém ráji.
2. Vyrůstal jsem v Karlových Varech, nad kterými se vypíná hrad Andělská Hora. Jako dítě jsem na tamní energeticky úchvatné skále trávil hodně času. |…|

Text a foto: redakce

Nenechte si ujít celý článek v čísle Nový Fénix 7-8/2020