VALERIJ SINELNIKOV S NEMOCÍ SE LZE DOHODNOUT

VALERIJ SINELNIKOV S NEMOCÍ SE LZE DOHODNOUT

JIŽ DLOUHÁ LÉTA JSEM STUDENTKOU SVÉHO ŽIVOTA A PO CESTĚ MĚ OVLIVNILO MNOHO TVŮRCŮ, STUDENTŮ A UČITELŮ. JEDNÍM Z NICH BYL A JE SPISOVATEL A PSYCHOLOG VALERIJ SINELNIKOV . JEHO DÍLO DOHODA S NEMOCÍ PRO MĚ BYLO JEDNÍM Z PRVNÍCH VSTUPŮ DO TÉMAT U PSYCHOSOMATIKY A CHÁPÁNÍ SOUVISLOSTÍ MEZI NAŠÍM PODVĚDOMÍ A PŘÍČINOU, KTERÁ MŮŽE VÉST DOKONCE K FYZICKÉMU ONEMOCNĚNÍ.

Jelikož se věnuji celistvému pojetí života, zaujala mě i jeho ostatní témata, jako je opravdové bohatství či pochopení našich zábran v proudění k našemu pravému poslání, jako je například pýcha. Vše jsem důkladně studovala a sama přes vlastní praxi rozvíjím. Navíc mou specializací je oblast lidských závislostí a přes raw stravu jsem byla schopna prokázat, že lze doslova přepsat buněčnou paměť a obnovit naši celistvost. Minulé léto jsem se tedy rozhodla, že bych chtěla s Valerijem Sinelnikovem spolupracovat blíže a napsala jsem mu dopis právě o mých výzkumech a o tom, že bych ráda propojila naše poznání. Valerij mi odpověděl ihned a domluvili jsme si schůzku v Moskvě. V prosinci jsem navštívila jeho seminář v Moskvě, kde bylo kolem stovky lidí, většinou lidé velmi vědomí, produktivní a mnozí již poněkolikáté na jeho semináři. Jejich řevratné historky mi dodaly důvěru, že chci Valerije pozvat do Čech. Zejména mě oslovil prostý a velmi jasný způsob komunikace, který dr. Sinelnikov používá.

Sinelnikov je autorem několika knih, takzvaných bestselerů, a já osobně vnímám knihu – Dohoda s nemocí (v ruštině „Zamiluj si svou nemoc”), jeho nejpřínosnější dílo. Ale všechny jeho knihy jsou napsány velmi pochopitelným způsobem a pro mnoho lidí tyto knihy znamenaly velmi důležitý krok v otevření nového vhledu na své nevědomé vnímání ne-mocí. Přijde-li řeč na Sinelnikovy knihy, často slýchávám ono: „Konečně to někdo napsal tak, že tomu rozumím.”

Jako další skvělý přínos jeho tvorby vnímám knihu Tajemná síla slova. Já sama pracuji se schopnostmi podvědomí již 15 let, prostřednictvím snů a jejich vzkazů pro nás. Vědomí předává vzkaz podvědomí prostřednictvím symbolů. A právě jedním ze symbolů jsou slova. Je opravdu důležité dbát na povahu slov. To, co říkáme, doslova vyživuje naše podvědomí, a to následně ovlivňuje naše konání, přitažlivost situací a lidí do našich životů. Vše si skutečně tvoříme sami…

Text a foto: Eva Kavková, tvůrkyně konceptu zdravé výživy „Foof of Love“, autorka knihy Žena, která toužila být silná.

Celý článek si můžete přečíst v časopise Nový Fénix 11/2017.