VĚDĚLI JSTE, ŽE … mořská rosa, nebo-li rozmarýn pozitivně ovlivňuje lidský mozek již přes 2500 let?

VĚDĚLI JSTE, ŽE … mořská rosa, nebo-li rozmarýn pozitivně ovlivňuje lidský mozek již přes 2500 let?

Dostihla vás podzimní únava? Nemyslí vám to? Přivoňte si k rozmarýně! Díky jejímu kouzelnému působení vám to bude lépe myslet. Bylo totiž dokázáno, že přičichnutím k této bylině si každý den dokážeme zvýšit kapacitu paměti až o 75 %. Studenti v antickém Řecku věděli, proč se neváhají při studiu obklopit svazečky rozmarýnu! Její rodové latinské jméno Rosmarinus má navíc původ ve slovech ros a marina, tedy mořská rosa. Poetické, že?
Bylina tak účinně potlačuje psychickou únavu, bolest hlavy, migrénu, ale působí příznivě i na problémy s pokožkou, pomáhá bojovat proti celulitidě, zklidňuje trávicí problémy a po namáhavém sportovním výkonu uklidňuje rovněž svaly.

Rozmarýn si můžete snadno vypěstovat nebo sehnat ve formě esenciálního oleje. Tuto univerzální rostlinku využijete v kuchyni, lékárničce i koupelně, neztratí se ani v šatníku, kde zabezpečí oblečení proti molům. Mořská rosa přináší radost a štěstí, a proto byla vždy součástí nevěstina závoje i královských korun. Když si ji před spaním položíte pod lůžko, ochrání vás svou čarovnou mocí před vším zlým. Rozmarýn se hojně používá také při rituálech, které podporují mládí, lásku, věrnost a dlouhý život.

Článek o rozmarýnu najdete v seriálu Magické bylinky v Novém Fénixu č. 10, který vychází 26.října 2019.

Nenechte si ujít Fénix, nevšední časopis s cennými informacemi a poutavými rozhovory. Inspirujte se a obohaťte svůj život.