ZA TROCHU LÁSKY… POZNÁNÍ ASTROLOŽKY VĚRY VÁRADY PRO ROK 2019

Zeptali jsme se Věry Várady, která pomocí astrologie a tarotových karet již více než 25 let nahlíží do lidských osudů, na to, co nás vzhledem k současnosti všechny zajímá.

ZA TROCHU LÁSKY… POZNÁNÍ ASTROLOŽKY VĚRY VÁRADY PRO ROK 2019

Někteří z nás mají často dojem, že žijeme v rychlé, dynamické a měnící se době. Je to jen dojem či skutečnost?
Není to dojem, je to pravda, vše se zrychluje, žijeme většinou hodně intenzivně, a to nejen lidé v aktivním – pracovním věku, ale dokonce i ti, kteří jsou v důchodovém věku, jsou spojeni přes virtuální média – mobily, počítače, tablety s celým světem. Mojí přátelé, kteří žijí v Anglii, říkají – nepouštíme si nepokoj z celého světa do svého „pokoje“. Naše hlavy, naše psychika, naše emoce jsou příliš zaměstnány vlastními problémy a problémy celého světa… Proto chceme vše zrychlovat a procházet touto „dobou transformace“ co nejrychleji. A naše mysl to dokáže, jak je vidět….

Jak na to? Jak porozumět, co se děje, jak lépe zakotvit?
Není to o porozumění, to snad v našem složitém světě ani nejde, je to spíše o zklidnění. Nemusím být všude, nemusím všechno mít, zažít, vidět. Spíše se nořit do svého nitra, vypínat hlavu, vnější stimuly a vjemy. Být v klidu, tady a teď.

Jak vědět, čeho se chytit a čím se řídit? Jak lépe pracovat či tvořit?
Ptát se, hledat dobré příklady druhých lidí, kteří žijí harmonicky, být více v přírodě, v jejímž lůnu se dokážeme nejlépe zklidnit a odpojit od „světa“. Uvědomit si pravdu, kterou vyjadřuje tento citát:„Nemám málo času, mám málo lásky.“ Na to, co máme opravdu rádi, si čas uděláme, protože nám to přináší radost a energii, proto se v novém roce odpojujme od zbytečností…

Co lze očekávat v novém roce 2019?
Podle Indů dnes žijeme v období „Kali jugy“, ve které vládnou tzv. vaišjové a šudrové, slabá těla a duše, bez morálky, materialističtí egoisté, kteří řídí svět, politici a finančníci, umělci, kteří nahradili „stav duchovních“, káží svobodu a falešnou pravdu o světě, ve kterém všichni mohou všechno…

Text: Věra Várady
Foto: www.pixabay.com